Hearthstone: Ustawka (Battlegrounds) ruszyła!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 6.11.2019, 13:00 Aktualizacja: 6.11.2019, 13:00
We wczesnym dostępie rozpoczęła się właśnie Ustawka (Battlegrounds)! Tryb gry w Hearthstone dla ośmiu graczy, będący gatunkowo auto-battlerem, jest totalną nowinką. Warto więc wytłumaczyć jak w niego grać i czego powinniśmy się spodziewać. A może niedługo przyjdzie czas na poradnik?
hearthstone ustawka (battlegrounds)
3 Udostępnień

Nowy tryb gry w Hearthstone

Nowe tryby w Hearthstone są bardzo pożądane przez graczy, a tak fajne uzupełnienia gry jak Karczemna Bójka (Tavern Brawl) tylko zwiększają nasz apetyt na nowe rozwiązania przygotowywane długimi miesiącami przez Blizzarda. W trakcie konwentu Blizzcon ujawniono tryb gry Ustawka (Battlegrounds), w którym przy pomocy dwudziestu czterech grywalnych bohaterów zmierzy się ze sobą nawet ośmioro graczy.

Zapowiadana przez Blizzarda Ustawka (Battlegrounds) trafiła właśnie do wybranej grupy graczy we wczesnym dostępie tydzień przed oficjalną premierą. Do grona szczęśliwców należą nabywcy dodatku Wejście Smoka, uczestnicy BlizzConu 2019 oraz posiadacze wirtualnego biletu. Tak zaś nowy tryb gry w Hearthstone promowali twórcy karcianki:

Na czym polega Ustawka (Battlegrounds)?

W teorii wszystko jest proste i oczywiste – Witajcie w Ustawce w Hearthstone, zupełnie nowym trybie auto-battler, który wprowadza do Hearthstone świeżą, strategiczną rozgrywkę dla 8 graczy. W Ustawce wcielicie się w bohatera znanego z historii Hearthstone, zrekrutujecie potężnych stronników i zmierzycie się z innymi graczami w wypełnionej akcją serii pojedynków, aż na polu walki zostanie tylko jeden uczestnik – reklamuje nowy tryb gry Blizzard. Okazuje się, że Ustawka (Battlegrounds) wymaga jednak szerszego opisu.

Twórcy gry wypisali w punktach wszystkie etapy Ustawki:

Wybór bohatera – po premierze trybu Ustawka dostępnych będzie 24 bohaterów. Każdy z nich dysponuje wyjątkową mocą specjalną, która wpływa na sposób rekrutowania stronników, przebieg walki i opracowanie strategii. Po rozpoczęciu meczu gracze otrzymają bohaterów do wyboru. Rozważcie dostępne opcje i zacznijcie opracowywać plan, który pozwoli wam jak najlepiej wykorzystać moc specjalną bohatera.Przykładowo, wybór Niemiłki Gromiłło zapewni wam moc pasywną zapewniającą wszystkim Mechom w Karczmie Boba +1/+1. W tej sytuacji mądrze będzie skupić się na dodatkowym wzmocnieniu roborekrutów, aby maksymalnie wykorzystać moc bohaterki. Z kolei Arthas daje graczowi możliwość wydania nieco większej ilości ciężko zarobionej waluty Karczmy, aby dać stronnikom najbardziej wysuniętym na prawo Odrodzenie. Strategiczne rozmieszczenie stronników jest więc kluczowe, gdy gracie Królem Liszem.

Knowania w Karczmie – tworzenie talii kart nie jest częścią Ustawki. Zamiast tego będziecie rozmieszczać stronników na planszy podczas wizyt w Karczmie Boba na początku meczu i między kolejnymi rundami walki. Aby dowiedzieć się więcej o kartach i bohaterach, zajrzyjcie na oficjalną stronę Ustawki. W toku meczu będziecie otrzymywać coraz więcej Monet, które można wydać na ulepszenie i modyfikację planszy. Większość czynności dostępnych w Karczmie będzie was kosztować Monety, których nie da się zaoszczędzić na przyszłe rundy. Poniżej przedstawiamy wasze możliwości. Oczywiście to wy ostatecznie decydujecie, jak wydać wasze złoto!

hearthstone ustawka battlegrounds

Rozpoczęcie walki – gdy podejmiecie już wszystkie decyzje w Karczmie, rozpocznie się walka. Podczas fazy walki zmierzycie się z losowo wybranym przeciwnikiem. Zrekrutowani stronnicy będą walczyć na śmierć i życie, aż wyłoniony zostanie zwycięzca. Stronnicy obu graczy będą atakować na zmianę, począwszy od stronników najbardziej wysuniętych na lewo. Słowa kluczowe działają tak samo jak w normalnej partii Hearthstone. Przykładowo, stronnik z Prowokacją musi być zaatakowany jako pierwszy, stronnik z Trucizną niszczy każdego stronnika, którego zrani, Boska tarcza zablokuje pierwsze obrażenia itp. Status pozostałych graczy (w tym przeciwnika, z którym zmierzycie się w następnej kolejności) będzie cały czas widoczny na tablicy wyników po lewej stronie planszy. Stronników przeciwnika i ich rozstawienie zobaczycie dopiero, gdy rozpocznie się walka. Po zakończeniu walki wrócicie do Boba, aby powtórzyć fazę Karczmy i wprowadzić zmiany na planszy, a następnie znów ruszycie do boju. Będziecie powtarzać schemat szykowania planszy i walki, aż ktoś was pokona lub zostaniecie ostatnim bossem w danej Ustawce!

Ranking – ustalenie waszej pozycji w Ustawce jest proste – bieżąca ranga jest widoczna przed przystąpieniem do meczu i zmienia się po jego zakończeniu, w zależności od tego, jak wam poszło. Liczba zyskanych lub straconych punktów ustalana jest na podstawie miejsca, które zajmował gracz, kiedy wypadł z gry, i rangi przeciwników. Ukończenie meczu w najlepszej czwórce zazwyczaj podniesie waszą rangę, a miejsce w dolnej czwórce obniży ją. Będą jednak istniały odstępstwa od tej zasady, np. przy walce z przeciwnikami z dużo wyższą lub dużo niższą rangą.

Hearthstone – wymagania sprzętowe trybu Ustawka (Battlegrounds)

Jako gra dostępna na urządzenia mobilne z iOS oraz Androidem oraz komputery PC, Hearthstone ma swoje wymagania sprzętowe. W przypadku trybu Ustawka (Battlegrounds) to przede wszystkim RAM. – Ze względu na rozgrywkę z udziałem 8 graczy, w której liczne ataki, efekty i animacje aktywują się jednocześnie, tryb Ustawka w Hearthstone działa obecnie tylko na urządzeniach mobilnych posiadających ponad 2 GB pamięci. Oznacza to, że na niektórych starszych urządzeniach mobilnych nie będzie można zagrać w Ustawkę – zaznacza Blizzard na oficjalnej stronie gry.

Jak wyglądają minimalne wymagania sprzętowe Hearthstone’a?

PC

 • Procesor: Intel Pentium D 2.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 2.0 GHz
 • Pamięć RAM: 3 GB RAM
 • Karta graficzna: 256 MB GeForce 8600 GT / Radeon HD 2600 XT lub lepsza
 • Dysk twardy: 3 GB HDD
 • System operacyjny: Windows 7/8/10

iOS

 • Sprzęt: iPad Air lub nowszy, iPad 4 lub nowszy, iPad mini 2 lub nowszy, iPhone 5S lub nowszy, iPod Touch 6 lub nowszy
 • System operacyjny: iOS 9.0 lub nowszy

Android

 • Procesor: 1,2 GHz lub lepszy
 • Pamięć RAM: 1 GB RAM
 • Dysk twardy: 4 GB wolnego miejsca na wewnętrznym urządzeniu LUB 1 GB wolnego miejsca na wewnętrznym i 4 GB na zewnętrznym urządzeniu magazynującym

Tak z kolei prezentuje się specyfikacja sprzętowa zalecana w przypadku gry Blizzarda:

PC

 • Procesor: Intel Core 2 Duo E6600 2.2 GHz / AMD Athlon 64 X2 2.6 GHz
 • Pamięć RAM: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: 512 MB GeForce GT 240 / Radeon HD 4850 lub lepsza
 • Dysk twardy: 3 GB HDD
 • System operacyjny: Windows 7/8/10

iOS

 • Sprzęt: iPad Air lub nowszy, iPad 4 lub nowszy, iPad mini 2 lub nowszy, iPhone 5S lub nowszy, iPod Touch 6 lub nowszy
 • System operacyjny: iOS 9.0 lub nowszy

Android

 • Procesor: 1,2 GHz lub lepszy
 • Pamięć RAM: 1 GB RAM Dysk twardy: 4 GB wolnego miejsca na wewnętrznym urządzeniu LUB 1 GB wolnego miejsca na wewnętrznym i 4 GB na zewnętrznym urządzeniu magazynującym

Kiedy Ustawka (Battlegrounds) będzie dostępna dla wszystkich?

Blizzard w swoim przewodniku po Ustawce (Battlegrounds) informuje, kiedy nowy tryb gry Hearthstone trafi do wszystkich graczy. – Po zakończeniu wczesnego dostępu 12 listopada o godz. 19:00 czasu polskiego, rozpocznie się otwarta beta i wszyscy chętni otrzymają zaproszenie do Karczmy Boba, gdzie przyjdzie im wypróbować nowy tryb – czytamy na oficjalnej stronie internetowej producenta.

Zamierzacie rzucić się w wir Ustawki? Jeżeli dawno nie graliście w Hearthstone, może to być świetna okazja na wybranie najlepszego bohatera i doskonałe odnalezienie się w Ustawkowej Bójce!

Źródło: Blizzard. Grafika: Blizzard.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzesiek
Grzesiek
4 lat temu

Od kiedy ustawka ma być dostępna dla wszystkich?