Hellblade 2: Senua’s Saga. Kiedy premiera gry?

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 26.05.2020, 13:45 Aktualizacja: 26.05.2021, 13:45
W tym roku o Ninja Theory mówiło się sporo za sprawą marcowej premiery Bleeding Edge. Brytyjskie studio dba o dalszy rozgłos i już znamy jego następny projekt. W zeszłym roku oficjalnie zapowiedziano Hellblade 2: Senua's Saga. Premiera jest jeszcze odległa, ale kilka rzeczy o sequelu produkcji sprzed trzech lat można powiedzieć.
premiera Hellblade 2: Senua's Saga już zapowiedziana!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Hellblade 2: Senua’s Saga poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Hellblade 2: Senua’s Saga?

Konkretnego terminu jeszcze nie poznaliśmy, ale z pewnością na tę informację nie powinniśmy przesadnie długo czekać. Opublikowany już został oficjalny zwiastun gry, którą formalnie zapowiedziano podczas zeszłorocznych The Game Awards.

Wówczas pojawiły się obawy, że nowe dzieło studia Ninja Theory może się ukazać wyłącznie na Xbox Series X. Na szczęście już wiadomo, że w Hellblade 2: Senua’s Saga zagrają nie tylko posiadacze konsoli nowej generacji od Microfost, lecz także użytkownicy klasycznych komputerów.

Co nas czeka w sequelu?

Recenzowane przez nas Hellblade: Senua’s Sacrifice to kontynuacja przygodowej gry akcji z 2017 roku. Na temat fabuły jeszcze zbyt wiele powiedzieć nie możemy, ale bezsprzecznie należy się spodziewać powrotu tytułowej bohaterki. W pierwszej części to właśnie wokół losów Senui rozgrywała się akcja i zapewne w sequelu poznamy jej dalsze przygody.

Możliwe, że czas wydarzeń w mniejszym lub większym stopniu zostanie przesunięty do przodu. Fabułę pierwszej części serii osadzono w 790 roku. Podstawowym wątkiem była niezwykle niebezpieczna i ryzykowna misja, której podjęła się Senua. Po tym, jak na skutek najazdu wikingów wymordowano jej lud, w tym ukochanego młodej wojowniczki, protagonistka udała się do wikińskiego piekła, aby ocalić duszę mężczyzny.

Gra powstaje na bazie silnika Unreal Engine 5

Hellblade: Senua’s Sacrifice przygotowano w oparciu o Unreal Engine 4. Sequel stworzony zostanie natomiast przy użyciu najnowszej, piątej wersji silnika Unreal. Możemy się zatem spodziewać, że czeka na nas zachwycający wizualnie, a przy znajomości pierwszej części serii, także mroczny i tajemniczy świat. Przypuszczalnie podziwiany i eksplorowany z perspektywy trzeciej osoby.

Bez względu na to, jaką ostatecznie fabułę przygotują autorzy gry, ogólny koncept nie powinien się diametralnie zmienić względem pierwszej części. Rozgrywka będzie oparta na pokonywaniu rozmaitych istot (w Hellblade: Senua’s Sacrifice protagonistka miała do dyspozycji wyłącznie miecz) – od prostych do zlikwidowania pionków po niezwykle wymagających bossów, których zniszczymy dopiero po rozpoznaniu ich mocnych oraz słabych punktów i obraniu odpowiedniej taktyki.

Miejmy nadzieję, że w Hellblade 2: Senua’s Saga czekają na nas równie znakomite wrażenia dźwiękowe. Przypomnijmy, że dla pierwszej części przygotowano wyjątkową ścieżkę audialną – z racji, iż Senua cierpiała na schizofrenię i jej wędrówce towarzyszyły omamy oraz wizje, często słyszeliśmy wewnętrzne głosy i inne niepokojące dźwięki, co kapitalnie dopełniało obrazu schorowanej bohaterki i oddawało jej skomplikowany stan psychiczny.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments