Heroes 3: Mistrzostwa Polski 2020 już w tym tygodniu!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 6.04.2020, 10:00 Aktualizacja: 6.04.2021, 10:00
Gra Heroes of Might and Magic III powszechnie uznawana jest za jedną z najbardziej wciągających gier w historii. Jest to istotne szczególnie w czasie kwarantanny, gdy spędzanie czasu wolnego poza domem stało się wysoce niewskazane. To złoty czas dla produkcji tego typu, szczególnie że ruszają właśnie trzecie Mistrzostwa Polski Heroes 3. Ilu graczy stanie w szranki w 2020 roku?
mistrzostwa polski heroes 3
0 Udostępnień

W artykule o Mistrzostwa Polski 2020 w Heroes 3 poruszone zostały następujące zagadnienia:

Data Mistrzostw Polski Heroes 3 w 2020 roku

Już niedługo rozpoczną się trzecie już Mistrzostwa Polski Heroes 3. Entuzjaści wydanej jeszcze w XX wieku produkcji są już gotowi, we Wrocławiu pojawiło się nawet promocyjne graffiti, a na YouTube pojawił się trailer imprezy. Nie trzeba chyba podkreślać, że niemal całe wydarzenie (wyłączywszy transmitowany w telewizji wielki finał) odbywało będzie się online i stanowi kolejny świetny wybór na czas spędzanej w domach kwarantanny!

Zapisy do Mistrzostw Polski Heroes 3 trwają od 29 marca do 10 kwietnia 2020 roku.  Aby wziąć udział w turnieju należy:

  1. Założyć konto w Online-Lobby Horn of the Abyss.
  2. Dołączyć do serwera Discorda Jaskini Behemota.
  3. Wypełnić formularz rejestracyjny i zaakceptować regulamin rozgrywek.

Start turnieju przewidziany jest na 11 kwietnia 2020 roku, zaraz po wylosowaniu grup. Turniej podzielony został na cztery etapy: fazę grupową, fazę pucharowa, fazę decydującą oraz Wielki Finał. Zawodnicy rozstawieni decyzją organizatora trafią od razu do drugiej fazy.

Koniecznie zapoznaj się z regulaminem turnieju!

Przed przystąpieniem do trzecich Mistrzostw Polski w Heroes 3, należy bezwzględnie zapoznać się z regulaminem rozgrywek. Na jakie zasady turnieju warto zwrócić szczególną uwagę?

  • Podczas Mistrzostw gracze są zobowiązani do używania kompletnej edycji Heroes of Might and Magic III wraz z modyfikacjami: & nakładką HD Mod, & dodatkiem Horn of the Abyss.
  • Mecze odbywają się na zasadzie „każdy z każdym”, w systemie BO1 (best of one, tj. do jednej wygranej).
  • W fazie pucharowej gra odbywa się w systemie BO3 (best of three, tj. do dwóch wygranych), w trybie single elimination: zwycięzca przechodzi dalej, przegrany odpada z turnieju.
  • Faza decydująca jest bezpośrednią kontynuacją fazy pucharowej i zaczyna się w 1/16 turnieju. Różni się ona od fazy pucharowej wyłącznie powiększoną pulą map.
  • Mecz finałowy zostanie rozegrany w systemie best of three na zasadach fazy decydującej. Co więcej, odbędzie się on w studiu telewizyjnym. Zwycięzca oprócz nagród otrzyma oficjalny tytuł Mistrza Polski, a pozostali gracze z podium otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe.

Na jakie nagrody liczyć mogą najlepsi gracze Heroes 3?

Niestety, na chwilę obecną nie jest znana dokładna wysokość nagród oraz ich kształt. Będąc inicjatywą fanowską dotyczącą gry z 1999 roku, Mistrzostwa Polski w Heroes 3 nie mogą pozwolić sobie na kilkudziesięciotysięczne laury dla najlepszych zawodników. Jak wyglądało to w poprzednich latach?

Po dużym sukcesie pierwszej edycji, druga była już w stanie zapewnić nie tylko kilkunastogodzinną transmisję ze studia TV (wielki finał przyciągnął 20 000 widzów!), ale również symboliczne nagrody. Łączna wartość nagród pieniężnych i rzeczowych wynosiła 10 000 zł.

Fot. Materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments