High Score. Złota era gier. Premiera w Netflix wkrótce!

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 13.08.2020, 11:20 Aktualizacja: 13.08.2021, 11:20
Zazwyczaj w zapowiadaniu nowości na platformie Netflix skupiamy się na produkcjach serialowych. Pojawiają się jednak dokumenty, które idealnie trafiają w tematykę Zagrano. Już niebawem w Netflix odbędzie się premiera High Score. Złota era gier. To sześcioodcinkowy dokument przybliżający kulisy powstawania wielu klasycznych gier.
Premiera High Score w Netflix już w sierpniu!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery High Score. Złota era gier poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera High Score. Złota era gier?

Omawiana seria dokumentalna poświęcona grom wideo trafi do oferty platformy Netflix już 19 sierpnia. Składać się będzie z sześciu epizodów. Pierwsze recenzje produkcji są w dużej mierze pozytywne, ale trudno przypuszczać, aby nawet bez nich High Score. Złota era gier nie przyciągnął przed ekrany wielu widzów. Wszystko za sprawą pasjonującej tematyki!

Oczywiście nie wszyscy użytkownicy platformy Netflix muszą być miłośnikami gier wideo, zatem dla nich bardziej atrakcyjnym wyborem na 19 sierpnia może być argentyński kryminał Zbrodnie rodzinne. Młodsi widzowie mogą natomiast sięgnąć po drugi sezon animacji Little Singham. O pozostałych filmowych i serialowych nowościach w Netflix na sierpień 2020 dowiecie się z naszego comiesięcznego zestawienia.

Sentymentalna podróż do przeszłości

High Score. Złota era gier skupi się przede wszystkim na produkcjach retro. Dla sporej części widzów mogą to być naprawdę archaiczne, historyczne tytuły. W dokumencie przybliżone zostaną kulisy powstania m.in. Space Invaders, Pac-Mana, Sonic the Hedhehog czy Super Mario Bros. Nie zabraknie również odniesień do tak znanych gier jak Mortal Kombat, Street Fighter czy Final Fantasy.

Twórcy serialu nie zapomnieli nawet o produkcji z E.T., która uważana jest za najgorszą grę wszech czasów. Ponadto zobaczymy na ekranie takich artystów jak Tomohiro Nishikado (twórca Space Invaders), Richard Garriott (twórca Ultimy) czy Nolan Bushnell (założyciel Atari). Głosu na potrzeby prowadzenia serialowej narracji użyczy Charles Martinet, znany jako głos Mario.

Każdy z sześciu składających się na serial odcinków potrwa około czterdziestu pięciu minut. Producentami wykonawczymi produkcji są France Costrel, Courtney Coupe oraz Melissa Wood. Czynności reżyserskie wykonali zaś William Acks, France Costrel oraz Sam Lacroix.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments