Hitman 3 i Control dostępne na Switchu dzięki streamowaniu rozgrywki

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 29.10.2020, 10:19 Aktualizacja: 29.10.2021, 11:18
Nintendo ma w zwyczaju zaskakiwać swoich graczy i nie inaczej było wczoraj podczas prezentacji w ramach Direct Mini: Partner Showcase. Oprócz kilku ciekawostek, które spodobają się fanom japońszczyzny wszelakiej, udostępniono Control na Switcha i zapowiedziano, że w przyszłości na konsoli Nintendo pojawi się Hitman 3. Wszystko to dzięki streamowaniu rozgrywki.
0 Udostępnień

Control przetestujesz za darmo

Bez wątpienia jedną z najciekawszych gier ubiegłego roku był – wręcz nieoceniony – Control. Niemniej nawet przy wysokiej jakości danych elementów nie brakuje również tych aspektów, które możemy uznać za wady. O ile najnowszy projekt fińskiego Remedy chwalono za sam pomysł na rozgrywkę, świat, atmosferę czy kilka ciekawych rozwiązań technologicznych, tak sama optymalizacja produkcji pozostawiała wiele do życzenia. Aktualnie tytuł jest jednak w pełni grywalny i już zapowiedziano, że kompletna wersja Control (Ultimate Edition) trafi na konsole nowej generacji Sony i Microsoftu.

Wcześniej jednak gra Remedy pojawiła się na Switchu. Zanim zapytacie “jak?”, śpieszę z informacją, że chodzi o możliwość streamowania na hybrydowej konsoli Nintendo. W 2018 roku japońska firma wykorzystała to w Assassin’s Creed Odyssey, Resident Evil VII i Phantasy Star Online 2, jednak w ograniczeniu do graczy z Kraju Kwitnącej Wiśni. Control w wersji Ultimate Edition jest od wczoraj dostępne na Switchu również dla użytkowników z szeroko rozumianego Zachodu.

A przynajmniej zaoferowana została jego darmowa, 5-minutowa wersja próbna – użytkownicy, którzy, po ściągnięciu i przetestowaniu jej (chodzi głównie o sprawdzenie jakości połączenia, by uniknąć dużych opóźnień charakterystycznych dla streamowania rozgrywki), będą chcieli kontynuować zabawę, zostaną poproszeni o wykupienie przepustki.

Z podobnej opcji będzie można skorzystać w Hitmanie 3, nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie można spodziewać się premiery gry w usłudze streamingowej Nintendo. Według wstępnych ustaleń gra IO Interactive pojawić się ma 20 stycznia 2021 roku na komputerach osobistych i konsolach (zarówno starej, jak i nowej generacji), jednak możliwe jest przesunięcie. W końcu po trzeciej obsuwie Cyberpunka 2077 żadne przesunięcie nie jest niemożliwe.

Oprócz rewelacji związanych z graniem w chmurze Nintendo przygotowało również bardziej tradycyjny segment. Przede wszystkim udostępniono demo Hyrule Warriors: Age of Calamit, które można już pobierać z eShopu.

A Bravely Default 2 otrzymało wreszcie datę premiery – gra pojawi się na Switchu 26 lutego 2021 roku.

Na deser i tym samym zwieńczenie niniejszego tekstu pozostaje jeszcze Tropico 6, którego premierę na konsolę Nintendo zaplanowano na 6 listopada.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments