To się zaczyna już robić nudne. Cyberpunk 2077 po raz kolejny przesunięty

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 27.10.2020, 19:18 Aktualizacja: 30.10.2021, 9:11
Podejrzewam, że fani Cyberpunka 2077 przywykli już do wiadomości o opóźnieniach czy niedotrzymanych terminach, jednak tych nigdy za wiele, prawda? Miejmy to więc za sobą – najnowsza gra CD Projekt Red została ponownie przełożona, tym razem o 21 dni.
cyberpunk 2077 wallpaper tapeta
0 Udostępnień

Wystawaj, samuraju, zostało jeszcze kilka roboczych sobót do wyrobienia

Niby wszyscy się spodziewali, ale i tak widok żółtego pola w mediach społecznościowych Cyberpunka 2077 wywołał niezłą burzę w growej części Internetu. CD Projekt Red ma długą tradycję jeśli chodzi o przekładanie premier swoich tytułów i choć ich najnowsze dzieło otrzymało już złoty status (w tym przypadku oznacza to pozytywną certyfikację na konsolach), to panowie Badowski i Iwiński mieli dziś dla fanów “ważną informację”

Ale do rzeczy – Cyberpunk 2077 został przesunięty po raz trzeci. Tym razem nie będzie to wiele, bo raptem 21 dni (gra ukaże się zatem 10 grudnia), jednak w obliczu informacji o crunchu i 6-dniowym tygodniu pracy (pod koniec września pisał o tym Jason Schreier na łamach Bloomberga), dzisiejsza wiadomość nie napawa optymizmem.

Najpoważniejszym wyzwaniem, z jakim musimy się obecnie zmierzyć jest jednoczesna premiera gry na konsole bieżącej generacji, konsole nowej generacji oraz PC, co oznacza koniecznie przygotowania i przetestowania aż dziewięciu odrębnych wersji – i wszystko to musimy zrobić pracując z domu.

Czytamy w opublikowanym ogłoszeniu. Deweloperzy tłumaczą również, dlaczego zdecydowali się na przełożenie, skoro gra została teoretycznie ukończona. Chodzi o to, o czym pisałem już wcześniej – status “gold” oznacza pozytywną certyfikację na konsolach i możliwość rozpoczęcia tłoczenia płyt, a nie ukończenie prac nad grą (chodzi m.in. o patch dnia pierwszego).

Nie zmienia to jednak faktu, że dalej te dwie informacje tworzą… ciekawy kontrast, który jest dość rzadko spotykany w branży gier wideo i z pewnością nie budzi zbytniego zaufania. Warto też zauważyć, że informacja o przesunięciu daty premiery została ujawniona już po zamknięciu notowań na GPW, a jeszcze dziś odbędzie się zapewne rozmowa z inwestorami, w której przedstawiciele CD Projektu przedstawią zainteresowanym stan faktyczny i odpowiedzą na ich pytania.

Pozostaje nam zatem czekać na 10 grudnia – być może wtedy ukaże się właśnie Cyberpunk 2077 na komputerach osobistych, PlayStation 4 i Xboksie One.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments