Hitman 3 zadebiutuje w 2021 roku. Premiera także na PS5

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 18.06.2020, 8:51 Aktualizacja: 18.06.2021, 9:24
W tym roku minie dwadzieścia lat od ukazania się na rynku Hitman: Codename 47 - pierwszej części słynnej serii o Agencie 47. Ukazało się w niej dotąd kilka gier, a płatny morderca trafił również na karty literackiej powieści czy filmowy ekran. W 2021 roku czeka nas kolejne dzieło wchodzące w skład rozbudowanej już franczyzy. Czym skusić może nas premiera Hitman 3?
premiera Hitman 3 przewidziana jest na styczeń 2021 roku
11 Udostępnień

W artykule na temat premiery Hitman 3 poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Hitman 3?

Takie konkretne informacje lubimy najbardziej. W przypadku wielu gier na PS5 prezentowanych podczas pokazu Future of Gaming musimy dopiero czekać na ogłoszenie daty premiery, lecz nie w przypadku Hitman 3. Co prawda dokładnego dnia jeszcze nie jesteśmy w stanie wskazać, niemniej już teraz wiemy, że nowa produkcja od studia IO Interactive ukaże się na rynku w styczniu 2021 roku.

To nowy tytuł, który wychodzi dwa lata po wydanym w 2018 roku Hitmanie 2. Zagrają w niego praktycznie wszyscy użytkownicy – bez względu na to, jakim sprzętem dysponują. Hitman 3 ukaże się bowiem w wersjach na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X.

Hitman schodzi ze sceny

Wiele wskazuje na to, że trzecia część będzie jednocześnie dziełem zamykającym zainaugurowany w 2016 roku tryptyk World of Assassination. Oczywiście w obrębie całej serii mieliśmy zdecydowanie więcej gier poświęconym charakterystycznemu łysemu mordercy, ale ostatnie dwie produkcje – Hitman oraz Hitman 2 – tworzyły odrębną mini-sagę. Hitman 3 ją dopełni.

Hitman 3 to zwieńczenie nowej trylogii Agenta 47

Na temat fabuły nie wiemy jeszcze przesadnie wiele, ale na pewno przed protagonistą stanie mnóstwo niebezpiecznych zadań do wykonania i będzie mógł wypełnić najważniejsze kontrakty w swojej pełnej sukcesów karierze. Prawdopodobnie głównym celem będzie pozbycie się pozostałych członków zarządu organizacji Providence, a Hitman odwiedzi szereg egzotycznych lokacji, takich jak wypełniony drapaczami chmur Dubaj.

Szansa na godne domknięcie tryptyku

Skoro już wspomnieliśmy o Dubaju i jego ogromnej ilości sięgających nieba wieżowców, to chyba nie trzeba dodawać, że twórcy postanowili w pełnie wykorzystać potencjał, jaki niesie ze sobą taka architektura. Będziemy zatem wchodzić do wysoko położonych pomieszczeń, a w razie potrzeby ich natychmiastowego opuszczenia przydadzą się umiejętności spadochroniarskie. Można być spokojnym, że takiemu profesjonaliście jak Hitman nie doskwiera lęk wysokości!

Co istotne – twórcy zapowiadają powiązanie z jedynką Hitmana i mogą powrócić (na zasadzie importu) niektóre miasta, jak choćby Paryż, znane z poprzednich części. Takie rozwiązanie z pewnością dałoby poczucie obcowania z częścią faktycznie przynależną do tryptyku. Lokacje w Hitman 2 prezentowały się fantastycznie i nie obrazilibyśmy się za możliwość powrotu do kilku z nich!

Nie wiemy jeszcze, jakich nowości spodziewać się w samym gameplayu, ale osoby zaznajomione już z poprzednimi częściami serii na pewno wiedzą, z czym Hitmana się je. W trzeciej części, biorąc pod uwagę przygotowanie produkcji również na konsole nowej generacji, liczymy przede wszystkim na dodatkowe wartości po stronie graficznej. Być może nigdy wcześniej nie doświadczaliśmy historii płatnego zabójcy w takiej jakości wizualnej, a przecież od wersji na PlayStation 5 oraz Xbox Series oczekujemy jak najlepszych efektów.

Jeżeli oczekiwania zostaną spełnione, to na pewno Hitman 3 będzie obrazem znamienicie domykającym tryptyk. Czy tak się stanie? Dowiemy się za pół roku!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments