Horizon Zero Dawn jako planszówka!

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 20.08.2018, 17:54 Aktualizacja: 4.10.2019, 17:57
Popularność gier bez prądu sprawia, że kolejne gry konsolowe czy komputerowe przenoszone są nie tylko w realia filmowe czy książkowe, ale także do świata gier towarzyskich. Następnym tytułem wpisującym się w ten trend będzie Horizon Zero Dawn, za którego stworzenie odpowiada firma Steamforged.
horizon zero dawn planszówka
0 Udostępnień

Horizon Zero Dawn na planszy

Brytyjska firma znana jest z adaptacji dwóch innych gier z segmentu AAA na potrzeby rynku gier towarzyskich rozgrywanych nie na ekranie telewizora, lecz przy stole. To właśnie ta ekipa odpowiada za sukces planszowej wersji Dark Souls oraz gry karcianej na jej podstawie.

Teraz, w ścisłej współpracy z producentem Sony Interactive oraz odpowiedzialnym za powstanie Horizon Zero Dawn studiem Guerilla Games, specjaliści ze Steamforged Games wezmą się za bogaty w szczegóły futurystyczny świat zgłębiany w realiach gry przez młodziutką Aloy.

”Zamierzamy dać graczom nowy sposób na doświadczenie gry”

Czego dowiadujemy się jak na razie od twórców? – Jako olbrzymi fani Horizon Zero Dawn jesteśmy zaszczyceni możliwością stworzenia gry planszowej, która pozwoli fanom eksplorować ten niesamowity świat w nowy i unikalny sposób – powiedział Mat Hart, dyrektor kreatywny i współzałożyciel Steamforged Games.

– Horizon Zero Dawn to niesamowite osiągnięcie w świecie gier wideo i najukochańsze uniwersum dla fanów z całego świata. Wielu członków ekipy Steamforged zakochało się w Horizon Zero Dawn już w dniu premiery, dzięki czemu wykazujemy się głębokim zrozumieniem tego, co czyni tę grę tak przyciągającą i urzekającą. Wraz z naszym tytułem zamierzamy dać graczom nowy, wciągający sposób na doświadczenie tej niesamowitej gry – czytamy w oficjalnych materiałach studia.

Planszówka Horizon Zero Dawn – szczegóły

horizon zero dawn planszówka 2

Niestety, na dzień dzisiejszy nie znamy zbyt wielu szczegółów – ogłoszenie Steamforged zawierało prócz powyższej wypowiedzi tylko kilka ogólników oraz szkice koncepcyjne figurek Aloy i Scrappera, zachwycające wysoką jakością oraz doskonałym odwzorowaniem detali. Więcej informacji przyniesie z pewnością kampania crowdfundingowa, która ruszy niebawem w serwisie Kickstarter. Jest to ostatnimi czasy najpopularniejszy sposób finansowania tego typu produkcji.

Jeżeli ktokolwiek miałby wątpliwości co do takiego systemu oraz samego producenta – ich poprzedni wielki projekt, wspomniana już wcześniej planszowa adaptacja gry Dark Souls, zebrała w ten sposób ponad pięć milionów dolarów i trafiła w cuglach do grona dwudziestu największych kampanii w serwisie Kickstarter. Robi wrażenie!

Źródło: http://steamforged.com/sfg-news-blog/hzdtbg

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments