Horror Chernobylite – czego powinniśmy się bać?

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 22.06.2019, 18:12 Aktualizacja: 22.06.2020, 18:12
Studio Farm 51 pracuje obecnie nad kilkoma grami, spośród których najbardziej nośna medialnie jest zdecydowanie produkcja przenosząca nas do Strefy Wykluczenia. Twórcy zapowiadają, że horror Chernobylite opierał będzie się na czymś więcej niż tylko strachu przed skażeniem. Jak ma to wyglądać?
Chernobylite
4 Udostępnień

Popularność Czarnobyla szansą dla Farm 51

Chernobylite to zapowiedziany przez gliwickie studio survival horror, powstały jako rozwinięcie edukacyjnego Chernobyl VR Project. Planowany na 2020 rok tytuł zdobył już tytuł Big Fish w Pixel Awards Europe 2019, a z miesiąca na miesiąc poznajemy coraz więcej szczegółów na temat wyglądu i charakteru rozgrywki. Koniecznie obejrzyjcie miejscówki z Chernobylite, ponieważ jest to kawałek świetnego materiału poglądowego!

Chernobylite

W działaniach promocyjnych z pewnością nie przeszkadza deweloperom popularność serialu HBO Czarnobyl. Miejska legenda głosi, iż liczniki skażenia są obecnie najgorętszym towarem importowanym do Polski z Chin zaraz po wiatrakach i klimatyzatorach. Farm 51 deklaruje jednak, że groza Chernobylite opierać ma się na nieco innym koncepcie.

Poznaj grozę Chernobylite

Groza Chernobylite zaprezentowana została na oficjalnym kanale YouTube gry. – Straszne rzeczy, które zawarliśmy w Chernobylite, nie są z reguły wydarzeniami czy działaniami, lecz uczuciami związanymi z tym konkretnym miejscem i atmosferą. Rozkminiliśmy, że nie potrzebujemy wymyślać wielu rzeczy na własną rękę, gdyż powinniśmy po prostu przykuć waszą uwagę do już istniejących – deklarują twórcy.

Każdy opuszczony obiekt jest dowodem na to, że czyjeś życie zostało zrujnowane przez niekontrolowany chaos, który wybuchł po katastrofie. Strefa Wykluczenia jest martwym miejscem nie ze względu na promieniowanie, lecz strach przed nim – opisują swoje spojrzenie na grozę Czarnobyla.

Po obejrzeniu serialu HBO oraz materiałów promocyjnych nowej gry od Farm 51 macie podobne wrażenia?

Źródło: YouTube. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments