Polscy twórcy gier witają Hydra Games

Michał Małysa Gry Publikacja: 22.01.2019, 13:47 Aktualizacja: 26.02.2020, 8:32
hydra games
0 Udostępnień

Prężna działalność polskich twórców gier

Kilka słów na temat prężnej działalności rodzimej branży rozrywkowej mieliśmy już okazję przeczytać w newsie o tym, że polscy twórcy gier dostaną miliony złotych na rozwój. W natłoku informacji związanych z sukcesami spółek giełdowych oraz szansą płynącą z dofinansowań badawczo-rozwojowych nie padło jednak ani jedno słowo o olbrzymiej dynamice, z jaką kolejne firmy tworzące gry biorą się do działalności na szeroką skalę.

hydra games logo

Okazję do tego daje nam umowa, którą notowana na giełdowym rynku NewConnect spółka Movie Games podpisała z nowym studiem w branży gier wideo. – Współpraca z Hydra Games daje nam możliwość uzyskania partnera, który rozumie naszą filozofię i prezentuje wysoki poziom działań, które pozwalają nam wierzyć, iż tytuły wyprodukowane przez Hydra Games zaprezentują najwyższą jakość – zaznacza Mateusz Wcześniak, Prezes Movie Games. – Dzięki skupieniu Hydra Games na określonej tematyce produkcji, mamy pewność, że powierzone im tytuły zostaną w pełni przeanalizowane i zrozumiane, a w konsekwencji zaprezentują najwyższą jakość i przemyślaną rozgrywkę – podkreśla.

Hydra Games dołącza do rozgrywki

Pomysł, który stoi za produkcjami Hydra Games, odwołuje się do dwóch podstaw. Jedną z nich jest chęć odnalezienia swojego miejsca. Drugą – przekazania społeczeństwu czegoś więcej niż tylko prostej rozrywki. – Rynek gier wideo charakteryzuje się przystępnością i niskim progiem wejścia, co jednocześnie tworzy ryzyko jego przepełnienia i wysokiej konkurencyjności. Aby osiągnąć faktyczny sukces, należy zidentyfikować niszę, której zapełnienie pozwoli na wyróżnienie się spośród innych. Taką niszą dla Hydra Games są projekty poruszające tematykę problemów społecznych – mówi Dominika Szot, Prezes Hydra Games.

hydra games

Płynący z produkcji nowego studia przekaz koncentrować ma się na uświadamianiu graczom, że wiele z sytuacji widzianych na ekranie monitora dotyka na co dzień rzesze ludzi. – Produkcje naszego studia dotykają problemów społecznych – wojna, uzależnienia, przemoc. Problemy, które wydają się marginalne, dotyczą jedynie nielicznych. Jednak w momencie gdy ignorowane będą zbyt długo, sięgają po niewinne ofiary, siejąc spustoszenie w miejscach gdzie ich działania nie spodziewał się nikt – czytamy w oficjalnych materiałach prasowych studia.

Na 2019 rok zapowiedziany zostały jak dotychczas trzy tytuły: Bad Trip, Apocalyptic Machines oraz Dinosaur. Z pewnością napiszemy o nich nieco więcej, gdy tylko Hydra Games poda więcej szczegółów!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments