Hyrule Warriors: Age of Calamity najlepiej sprzedającym się mosu Koei Tecmo

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 26.01.2021, 12:35 Aktualizacja: 26.01.2022, 12:35
Okazuje się, że zeszłoroczna premiera nowej części Hyrule Warriors okazała się bardziej owocna, niż można było przypuszczać. Gra zebrała dobre recenzje, a za opinią mediów poszła ponadprzeciętna sprzedaż. Według wstępnego raportu finansowego Koei Tecmo za trzeci kwartał obecnego roku fiskalnego Hyrule Warriors: Age of Calamity trafiło do ponad 3,5 miliona graczy.
0 Udostępnień

Kolejny rekord nowego mosu od Koei Tecmo

Jeszcze przed swoją premierą Hyrule Warriors: Age of Calamity zyskało dużą popularność – w końcu to prequel genialnego Breath of the Wild z 2019 roku, a to, że nie będzie erpegie z otwartym światem, nie przeszkodziło grze zyskać sporego grona fanów. Produkcja zebrała dobre recenzje, a dzień po zejściu embarga (20 listopada zeszłego roku) gracze mogli powrócić do tytułowej krainy.

W cztery dni od premiery produkcja trafiła do 3 milionów użytkowników, co już wtedy było najlepszym wynikiem dla gier mosu od Koei Tecmo, wydawcy gry. Zdaje się jednak, że rekord ten jest już nieaktualny – według wstępnego raportu finansowego firmy (via Gematsu) całkowita sprzedaż Hyrule Warriors: Age of Calamity przekroczyła 3,5 miliona egzemplarzy. Poprzedni rekord otwarcia należał do wydanego w 2003 roku Dynasty Warriors 4, które w okresie premiery sprzedało się w liczbie 2,2 miliona kopii.

Dobry wynik zaliczyły również inne gry tego studia – Romance of the Three Kingdoms 14 i Atelier Ryza 2 trafiły odpowiednio do 100 i 220 tysięcy graczy, a Nioh 2 od dnia premiery sprzedał się w 1,4 milionie egzemplarzy. Warto zauważyć, że ostatni z tytułów ukazał się w wersji tylko na PS4. Wynik najprawdopodobniej wzrośnie po premierze na komputerach osobistych, która ma nastąpić już 5 lutego na Steamie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments