Inwestycje Tencent. Chińska korporacja mniejszościowym udziałowcem w Dontnod

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 28.01.2021, 14:55 Aktualizacja: 28.01.2022, 14:55
Tencent coraz odważniej poczyna sobie w ostatnich miesiącach, inwestując pieniądze w zachodnie spółki growe. W odróżnieniu od ostatnich informacji o przejęciach, w przypadku Dontnod chińska korporacja została jedynie mniejszościowym udziałowcem, nabywając akcje firmy o wartości 30 milionów euro. Pieniądze te mają pomóc w pracach i wydaniu nowej, niezapowiedzianej jeszcze produkcji.
komiks life is strange
0 Udostępnień

Kolejne inwestycje chińskiej korporacji

W ostatnim czasie wspominaliśmy o Tencecie w kontekście przejęć kolejnych studiów deweloperskich – mowa o Digital Extremes i Splash Damage, którzy stali się częścią chińskiej korporacji pod koniec zeszłego roku. Kilka dni temu wspominaliśmy natomiast o Klei Entertainment, twórcach Don’t Starve czy Mark of the Ninja.

Wbrew temu, co pisze część internautów czy serwisów, Tencent nie przejął Dontnod, a stał się jedynie jego mniejszościowym udziałowcem, o czym poinformowano wczoraj w komunikacie prasowym. Twórcy Life is Strange postanowili podwyższyć swój kapitał o kolejne 40 milionów euro, a 3/4 tej sumy wyłożył właśnie Tencent, zyskując miejsce w zarządzie francuskiej spółki.

Na razie brak nowych zapowiedzi gier

Cieszymy się, że możemy powitać Tencent jako inwestora Dontnod. To prawdziwy wyraz zaufania ze strony kluczowego lidera gier online, który stoi za wieloma historiami sukcesu i zainwestował w kilka wiodących firm z branży elektronicznej rozrywki. […] Ogłoszone dzisiaj podwyższenie kapitału umożliwi nam przyspieszenie wdrażanie naszego planu rozwoju, który ma na celu zwiększenie wartości naszych oryginalnych kreacji poprzez samodzielne publikowanie większej liczby gier.

Wspomina Oskar Guilbert, dyrektor generalny i prezes Dontnod. Dodaje również, że nowe partnerstwo pozwoli firmie na ekspansję na rynku chińskim oraz platformach mobilnych. Strategia ta pokrywać ma się z zapowiedziami Guilberta z listopada 2020 roku (via GamesIndustry.biz) – wspominał on, że chce, by studio Dontnod było “tak niezależne, jak to tylko możliwe”.

Nie wiadomo, nad czym aktualnie pracuje francuska firma – po domknięciu drugiego sezonu Life is Strange, premierze Tell me why i nie do końca udanym debiucie Twin Mirror, deweloperzy nie zapowiedzieli kolejnych nowości.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments