It Takes Two. Pierwszy materiał z rozgrywki gry twórców A Way Out

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 23.02.2021, 13:20 Aktualizacja: 23.02.2022, 13:20
Josef Fares od początku swojej kariery w branży elektronicznej rozrywki koncentrował się na rozbudowanych grach kooperacyjnych. It Takes Two, najnowszy projekt dewelopera i jego studia Hazelight, również podąży tym tropem. Pierwszy materiał z rozgrywki ze wspomnianej gry trafił do sieci – można na nim zobaczyć główne założenia oraz część mechanizmów, jakie przygotowali twórcy.
0 Udostępnień

Josef Fares opowiada o swojej nowej grze

W zeszłym tygodniu wspominaliśmy o ciekawej wypowiedzi Josefa Faresa, założyciela Hazelight Studios, w której przekonuje, że jego nowa gra, It Takes Two, będzie tak dobra, że jeżeli ktokolwiek się nią znudzi, to da tej osobie tysiąc dolarów. Trzymamy za słowo, a w międzyczasie ukazał się pierwszy materiał z rozgrywki z omawianej gry, na którym Fares tłumaczy główne założenia It Takes Two.

Gracze wcielą się w Cody i May, małżeństwo planujące wziąć rozwód, które pewnego dnia przemienia się w laleczki przygotowane przez ich córkę, Rose. Od tego momentu każdy z graczy (nie, w It Takes Two nie będzie można grać samemu) wybiera jedną z postaci, by wspólnie wyruszyć na przygodę, która ma na celu pogodzenie małżeństwa.

Coś dla fanów kooperacji

W samej grze użytkownicy zmierzą się z różnego rodzaju zagadkami środowiskowymi – na materiale pokazano sekwencję, w których jedna z postaci zyskuje możliwość cofania czasu, a druga może w tym samym okresie stworzyć klona w wybranym miejscu, co ma pozwolić na teleportację. Najciekawszym fragmentem materiału okazały się etapy, w których bohaterowie używali specjalnych wyrzutni – Cody mógł pokryć daną rzecz klejącą mazią, a May mogła ją podpalić, co pozwalało na usuwanie przeszkód terenowych.

Ciekawie zapowiada się również etap z magnesami – każda z postaci miała do dyspozycji połówkę podkowy, by móc przyczepiać się do specjalnie oznaczonych powierzchni lub wykorzystać możliwości pola magnetycznego do rozbujania się nad przepaścią. Opcji ma być naprawdę dużo, a w It Takes Two pojawią się również minigierki, w których Cody i May będą mogli ze sobą konkurować.

Podobnie jak w przypadku A Way Out, poprzedniej gry szwedzkiego studia, wystarczy, że tylko jedna osoba zakupi produkcję i zaprosi do rozgrywki inną osobę, jeśli akurat nie ma nikogo pod ręką do grania w trybie lokalnej kooperacji. Co ważne, zaproszenie to ogranicza się do jednej platformy, dlatego jeśli jedna osoba ma Xboksa One, a druga peceta, to wspólna rozgrywka w It Takes Two nie będzie możliwa. Warto także pamiętać, że kod, który wysyła się znajomemu, by dołączył do rozgrywki jest ograniczony tylko do jednej osoby.

Gra pojawi się już 26 marca na komputerach osobistych, PS4, PS5, Xboksie One i Xboksie Series X|S.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments