Jak oddać krew z Grą o Tron? Po Warszawie czas na Poznań

Michał Małysa Seriale Publikacja: 27.04.2019, 16:00 Aktualizacja: 27.04.2020, 16:00
Już 4 maja na Placu Wolności w centrum Poznania stanie Żelazny Tron. To kolejna odsłona akcji Bleed for the Throne, która organizowana jest w ponad piętnastu krajach z całego świata. Jak oddać krew z Grą o Tron? HBO przygotowało kilka wskazówek, które mogą się przydać oddającym krew po raz pierwszy.
jak oddac krew z gra o tron w poznaniu
6 Udostępnień

Bleed for the Throne – oddaj krew z Grą o Tron

O akcji Bleed for the Throne – oddaj krew z Grą o Tron pisaliśmy już przed miesiącem w kontekście warszawskiej części akcji. – Wraz z entuzjastami Gry o Tron z ponad piętnastu krajów (Norwegia, Szwecja, Stany Zjednoczone, Węgry, Rumunia, Czechy, Bułgaria, Serbia, Grecja, Chorwacja, RPA, Kenia, Ghana oraz Botswana) będzie można więc pomóc innym, zgarniając przy tym fajne gadżety związane z serialem na podstawie powieści G.R.R. Martina – informowaliśmy.

Przez ostatni tydzień marca HBO zbierało krew przy wsparciu UPC, Netii oraz Playa. Teraz przyszedł czas na kolejne firmy włączające się w akcję. Wielkopolska INEA (były już sponsor tytularny lechickiego INEA Stadion przy ul. Bułgarskiej) zorganizuje wraz z HBO akcję Bleed for the Throne – oddaj krew z Grą o Tron w Poznaniu. Odbędzie się ona już 4 maja na Placu Wolności w samym centrum miasta.

Jak oddać krew z Grą o Tron w Poznaniu?

Już 4 maja od 12 do 17 na Placu Wolności stał będzie Żelazny Tron chroniony przez Białych Wędrowców, a pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu zbierali będą od chętnych mieszkańców miasta drogocenną krew. Uczestnicy akcji otrzymają serialowe gadżety oraz zdrowe napoje, a dla części z potencjalnych krwiodawców nie bez znaczenia może być też świadomość, że zrobiło się coś dobrego i szlachetnego.

A jak oddać krew z Grą o Tron w Poznaniu, aby nasze wsparcie nie poszło na marne?

  • w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi należy wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki),
  • dobrze jest być wyspanym,
  • przed oddaniem krwi należy spożyć lekki posiłek oraz wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego (np. mleko),
  • należy ograniczyć palenie papierosów,
  • nie należy zgłaszać się do oddania krwi, jeśli jesteśmy przeziębieni (dyskwalifikuje nawet katar) lub przyjmujemy leki,
  • krwi nie można oddać bezpośrednio po spożyciu alkoholu czy środków odurzających.

Mamy nadzieję, że nasi czytelnicy ze stolicy Wielkopolski nie ominą okazji do oddania krwi z Grą o Tron w Poznaniu!

Źródło: HBO, INEA. Grafika: materiały prasowe

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments