Jak zdobyć złoto w Hearthstone?

Stanisław Odoj Poradniki do gier Publikacja: 19.02.2020, 12:00 Aktualizacja: 19.02.2021, 11:57
W Hearthstone złoto to jedyna opcja na granie bez pieniędzy. Bez niego nie kupimy nowych paczek, nie wejdziemy na arenę czy nie kupimy rozdziałów przygód. Nawet gracze wydający w grze spore kwoty pieniędzy mają spore problemy ze zgromadzeniem pełnej kolekcji. Samo nasuwa się więc pytanie: w jaki sposób zoptymalizować dopływ złota na nasze wirtualne konto?
hearthstone
7 Udostępnień

W Hearthstone z łatwością można zdobyć darmowe złoto

Gra szczególnie szczodrze obdarowuje systematycznych graczy. Najważniejszym i najskuteczniejszym sposobem na zdobycie złota jest wykonywanie codziennych zadań. Aby zoptymalizować pozyskiwanie z nich wirtualnych pieniędzy, należy pamiętać o jednej zasadzie. Te, za których wykonanie nagroda wynosi zaledwie 50 złota należy rerolować, czyli losować questa jeszcze raz z nadzieją, że wylosujemy questa na 60, 80 lub 100 złota.

Jeśli rolujemy, to średnia wartość questa wynosi 64g, a bez rolowania 57g. W taki sposób jesteśmy w stanie wykorzystać element losowości gry na swoją korzyść. Te wyliczenia zakładają wzajemność questów przyjacielskich, czyli questy na rozgrywkę. z kolegą są liczone jako 160g.

Liczba dostępnych każdego dnia nowych questów równa się liczbie wykonanych questów z dnia poprzedniego, aż do trzech. Oznacza to, że łącznie na questach można codziennie średnio zarobić nawet 178 golda (57+57+64), oczywiście zakładając sumienne rolowanie i wykonywanie wszystkich codziennych zadań. Wraz z pełną nagrodą za codzienne wygrane (do 100g) to już prawie 280 złota dziennie, czyli prawie jedna paczka.

Najłatwiej jest oczywiście wykonywać nakładające się na siebie questy, czyli np. wygraj 3 gry łotrem i zagraj 10 broni. Tym sposobem na wykonanie zadań można poświęcić mniej czasu.

Jak szybko zdobyć złoto w Hearthstone

Drugim sposobem na zdobycie darmowego złota jest zdobywanie osiągnięć (ang. achievements). Podstawowe z nich to wygrana 3 gier, co daje 10 złota. Można to powtarzać do 10 razy dziennie, co daje razem 100g. Najłatwiejszy sposób na farmienie złota w ten sposób to bójki (brawle), gdzie udanym deckiem można wygrywać już w kilkanaście sekund.

Inne osiągnięcia to tzw. sekretne osiągnięcia. Ich lista nie jest podana nigdzie wprost w grze, ale znaleźliśmy dla was listę tajnych achievementów w Hearthstone.

  • Zagraj 3 razy w zwyczajnym trybie rozgrywki – 100g.
  • Wygraj 100 partii w dowolnym trybie – 100g.
  • Wygraj 1000 partii w dowolnym trybie – 300g.
  • Zbierz wszystkie karty z podstawowego zestawu (wszystkie klasy na 10 poziomie) – 100g.
  • Odblokuj wszystkich bohaterów – 100g.
  • Zbierz wszystkie ogólnie dostępne karty – 100g.
  • Wygraj z komputerem na poziomie eksperckim – 100g.

Jak farmić golda w Hearthstone?

Jedynym skutecznym sposobem na faktyczne ‘zarabianie’ złota w Hearthstone jest bycie bardzo dobrym graczem na arenie. Wejście na arenę kosztuje 150g, ale jeśli nam się powiedzie, to otrzymamy zwrot zainwestowanych środków wraz ze sporą nawiązką. Już od 7 (z 12 możliwych) wygranych otrzymujemy gwarantowany zwrot golda, a dodatkowo otrzymujemy paczki i pył do tworzenia kart.

Osiąganie średniej wyników na arenie powyżej 6 (a to jest koniecznie do ‘zarabiania’) jest trudne. By osiągnąć taki poziom umiejętności będziemy zmuszeni grać często i zainwestować w ten tryb sporo złota.

Ostatecznie by mieć dużo środków w Hearthstone, należy postępować tak jak z prawdziwymi pieniędzmi – by dużo zarabiać należy dużo wydawać. Więcej wydanego złota na paczki to lepsze decki, które częściej wygrywają, a więcej wejść na arenę to większy skill, który pozwoli odzyskać więcej zainwestowanego złota. Umiejętność mądrej inwestycji w Heartshtone jest tak naprawdę ważniejsza od umiejętności. Pierwsza to umiejętność szlifowana miesiącami i temat na osobny artykuł. Ta druga wymaga tylko czasu i systematyczności.

Pozostałe sposoby na złoto w Hearthstone

To jeszcze nie wszystkie sposoby na złoto w Hearthstone. Na koniec każdego sezonu, czyli miesiąca w Hearthstone otrzymujemy skrzynię z nagrodami. Najbardziej opłaca się zdobyć co najmniej 5 rangę, która gwarantuje otrzymanie złotej epickiej karty (czyli 400 pyłu). Nie jest to co prawda złoto, ale do zdobycia pyłu o takiej wartości musielibyśmy poświęcić naprawdę sporo środków. Za wyższe rangi nagrody nie są duże wyższe, dlatego jeśli zależy nam wyłącznie na zysku to można pozostać na 5 randze.

Kolejnym sposobem jest uważne śledzenie wydarzeń z świata Hearthstone. Dobrym sposobem na to jest zasubskrybowanie subreddita o grze, albo śledzenie tagu hearthstone na twitterze i strony internetowej gry. Blizzard często udostępnia specjalne wydarzenia, dzięki którym w łatwy sposób można zdobyć choć trochę dodatkowego złota przez np. obstawianie wygranych w turnieju.

Niestety, w przeciwieństwie do gry rankingowej, areny i bójek ustawka (battlegrounds) nie jest trybem sprzyjającym zdobywaniu złota. Jeśli chcemy się dorobić pokaźnych środków na koncie, to nie ma powodu by grać w ten skądinąd świetny tryb rozgrywki.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments