Zapowiedź koncertu twórczyni OST do Władcy Pierścieni i Resident Evil 7

Grzegorz Ćwieluch Aktualności o grach Publikacja: 9.04.2019, 11:37 Aktualizacja: 9.04.2020, 11:37
Jordan Reyne, nowozelandzka songwriterka 10 kwietnia wystąpi na deskach warszawskiego klubu Pogłos. To autorka ścieżki dźwiękowej do Władcy Pierścieni, a także piosenki wykorzystanej w zwiastunie Resident Evil 7.
31 Udostępnień

Jordan Reyne – Sinnead O’Connor, która spotkała Wickermana

Jordan Reyne to nowozelandzka songwriterka, z zawodu inżynier programowania, trzykrotnie nominowana do nowozelandzkiego Grammy. Dla was najpewniej znana z autorstwa ścieżki dźwiękowej do Władcy Pierścieni, a także piosenki wykorzystanej w zwiastunie Resident Evil 7. 10 kwietnia będziemy mieć okazję, aby zobaczyć jej twórczość live na deskach warszawskiego klubu Pogłos.

Artystka prowadzi soundscape’ową narrację z ogromną gracją i wyczuciem. Akustyczne loopy, folkowe tempa i celtyckie wokale przeplatają się w jej twórczości z bardziej mrocznymi, wręcz industrialnymi momentami. BBC opisuje jej występy jako “wprost oszałamiające”, promotorzy opisują jako Sinnead O’Connor, która spotkała Wickermana, a ja słyszę, że ma do zaoferowania wszystkie te fajne rzeczy, które charakteryzują najfajniejszych postpunkowych artystów.

Dla mniej wtajemniczonych – mam na myśli Nicka Cave’a i PJ Harvey, a dla tych bardziej wkręconych w piwniczańskie klimaty mam na myśli Davida Eugene Edwardsa ( 16 Horsepower czy Wovenhand ) oraz Emma Ruth Rundle ( ex – Red Sparrowes ).

Artystka porusza się między industrialem, a mistycznym folkiem i altcountry. Jeżeli przy głosie Edwardsa czy Jhonna Balance’a z Coil pojawia się u was gęsia skórka na karku to koniecznie musicie wybrać się dziesiątego kwietnia na koncert Jordan Reyne w warszawskim Pogłosie. Usłyszycie jak umiejętnie wykorzystany damski głos może zabrać was w podobnego tripa pełnego mrocznych meandrów – zresztą posłuchajcie sami.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments