Kajko i Kokosz. Królewska Konna [ZAPOWIEDŹ KOMIKSU]

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 21.03.2019, 14:01 Aktualizacja: 21.03.2020, 15:49
Kajko i Kokosz. Nowe przygody powracają w pierwszej pełnometrażowej historii Królewska konna. Album ukaże się 19 czerwca, wydawcą tytułu jest Egmont.
13 Udostępnień

Kajko i Kokosz. Nowe przygody – Królewska Konna – premiera już niedługo!

Kontynuacji kultowej serii podjęli się znani polscy twórcy: Maciej Kur (scenariusz), Sławomir Kiełbus (rysunki) i Piotr Bednarczyk (kolor). Kajko i Kokosz Janusza Christy to jedna z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Kolejne pokolenia czytelników zachwycają się przygodami dwóch dzielnych słowiańskich wojów. Pełna kolorowa edycja oryginalnego cyklu składa się z dwudziestu tomów, a Królewska Konna to pierwszy, pełnometrażowy album prezentujący dalsze perypetie bohaterów z Mirmiłowa.

Historia zaczyna się w momencie, kiedy Kajko i Kokosz muszą eskortować do domu księżniczkę Salwę, której życie znalazło się w niebezpieczeństwie. Jednak Kokosz niespodziewanie porzuca służbę woja i wstępuje do Królewskiej Straży Konnej – elitarnej jednostki tropiącej najbardziej niebezpiecznych przestępców. Jak zapowiada Egmont, czytelnicy znajdą w nowych przygodach Kajka i Kokosza wszystko to, za co kochali oryginalną serię – awantury, czary, bijatyki, humor sytuacyjny i słowny. Więcej informacji o nowym albumie zostanie podane podczas Warszawskich Targów Książki – w maju 2019 r.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments