W Bieszczadach powstanie kraina Kajko i Kokosza

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 20.05.2019, 16:55 Aktualizacja: 21.05.2020, 13:08
W Bieszczadach na terenie prawie 500 ha powstanie kraina Kajko i Kokosza. Fundacja Kreska im. Janusza Christy podpisała już umowę wstępną z inwestorem.
www. naturapark.eu /fundacja kreska
9 Udostępnień

Kajko i Kokosz w Bieszczadach!

Jak donosi Fundacja Kreska im. Janusza Christy, w Stężnicy koło Baligrodu na około 500 h oraz w Rajskiem na powierzchni 2 h ma szanse zostać wybudowany kompleks obejmujący m.in. Warownie Zbójcerzy wraz z Krainą Omsów i Borostworów oraz parkiem zwierząt i Grodem Mirmiła. Kompleks ten ma być Krainą Kajko i Kokosza, czyli parkiem rozrywki dla dzieci.

Inwestycja będzie obejmowała m.in. grody stylizowane na wzór komiksów Janusza Christy oraz wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Wewnątrz grodu będzie można skorzystać z kapsuły kinowej 9D. Po zmroku odbywać się będą projekcje postaci z komiksów „Kajko i Kokosz” na ścianach budynku. Na terenie parku planowana jest także arena do animacji, gdzie będzie można wejść w interakcję z postaciami z ekranu przy użyciu technologii Virtual Puppet.

Projekt Krainy Kajka i Kokosza nie narusza piękna Bieszczad i spełnia wymogi ekologiczne. Koszt inwestycji oszacowany został na 30 mln zł, z czego 30 proc. zapewnia już na starcie powołane Konsorcjum Inwestorów. Pozostałe środki miałby pochodzić z dofinasowania z Unii Europejskiej.

Przypominamy, że prapremiera komiksu Kajko i Kokosz. Nowe przygody odbędzie się podczas Komiksowej Warszawy.

Źródło: Fundacja Kreska im. Janusza Christy

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments