Karol KRL Kalinowski na BookFest 2019 w Olsztynie

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 11.04.2019, 14:00 Aktualizacja: 11.04.2020, 15:25
Karol KRL Kalinowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych rysowników 26 kwietnia w Olsztynie opowie o tym, po co właściwie twórcy tworzą komiksy i pokaże, jak stworzyć komiks niemożliwy. Jego prelekcje odbędą się w ramach wydarzenia BookFest 2019.
KRL
6 Udostępnień

Karol Kalinowski opowie o komiksach w Olsztynie

Karol KRL Kalinowski to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych rysowników oraz scenarzystów komiksowych w Polsce. Wielokrotnie nagradzany m.in. za komiks Łauma. Grafik i ilustrator, który współpracował z Tygodnikiem Warmiński” oraz Światem Gier Komputerowych. Już niedługo, bo 26 kwietnia Karol Kalinowski wystąpi w Olsztynie z dwoma prelekcjami: Dlaczego komiks? i Komiks niemożliwy:

  • 26.04., Książnica Polska, ul. Jana Pawła II 2/ 3, Olsztyn. godz. 10:00 – 11:15. Dlaczego komiks?
    Opis prelekcji (opis ze strony wydarzenia):
    Dlaczego rysownik tworzy historię? Dlaczego pisarz ubiera opowieści w rysunki? Czym tak naprawdę jest komiks i co charakteryzuje to medium? Jak zacząć rysować? Jak nie poddać się w trakcie? Jak wydać swój album? Jak to wszystko wygląda od strony technicznej? Odpowiedzi na te i inne pytania czekają na Was w jednym, zgrabnym pakiecie.
  • 26.04., Książnica Polska, ul. Jana Pawła II 2/ 3, Olsztyn. godz. 12:00 – 13:15. Komiks niemożliwy.
    Opis prelekcji (opis ze strony wydarzenia):
    W komiksie możemy pokazać zapach, dźwięk i temperaturę, a przy pomocy kilku kresek jesteśmy w stanie wprawić narysowane obiekty w ruch. Potrafimy pokazać coś, co jest niewidzialne lub kolorowe, nawet jeżeli użyjemy jedynie czarnego tuszu. Czysta magia, a do tego na wyciągnięcie ręki z ołówkiem! (warsztaty zalecane dla dzieci w wieku 8-14 lat).

Prelekcje Karola Kalinowskiego odbędą się w ramach wydarzenia BookFest, zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Książki. Organizatorami akcji są Książnica Polska i Czytay.pl. W programie znajdują się liczna spotkania autorskie, podróżnicze, noc tanich zakupów i wiele innych.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments