Non Stop Comics – oferta wydawnicza wrzesień-listopad 2019!

zagrano Komiksy Publikacja: 17.05.2019, 16:15 Aktualizacja: 17.05.2019, 16:15
Wydawnictwo Non Stop Comics z przytupem weszło na polski rynek komiksowy i z marszu stało się jednym z ulubionych dostarczycieli rozrywki dla wszystkich, którzy szukają niegłupich, wciągających i ciekawie zilustrowanych historii. Dzięki konsekwentnej, ale i nietuzinkowej polityce wydawniczej podczas 29. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, Non Stop Comics otrzymało Nagrodę Komixusa dla Najlepszego Wydawcy Komiksów w Polsce roku 2018.
komiksy nonstop comics
127 Udostępnień

Non Stop Comics z prestiżową nagrodą

Wydawnictwo Non Stop Comics otrzymało Nagrodę Komixusa za „odważne wejście na polski rynek komiksowy, za wyszukiwanie i wydawanie dobrych i wyrazistych autorskich komiksów ważnych twórców ze świata oraz przemyślaną politykę wydawniczą”.

W pierwszej połowie 2019 roku dostaliśmy przede wszystkim kontynuacje rozpoczętych serii, a także pierwsze tomy jednego z najbardziej wyczekiwanych komiksów w roku: Deadly Class, które doczekało się ekranizacji przez HBO. Druga połowa roku pozostaje jak na razie tajemnicą, ale już niedługo! Wydawnictwo przygotowuje nowy katalog, który oficjalnie ma ujrzeć światło dzienne podczas nadchodzącego wielkimi krokami festiwalu Komiksowa Warszawa (23-26.05.2019). Co w nim będziemy mogli znaleźć? Zagrano.pl jako pierwsze w Polsce przygląda się ofercie wydawniczej, którą będziemy mogli się cieszyć po wakacjach.

Nowy katalog Non Stop Comics

Non Stop Comics wydaje w tej chwili sporo wielotomowych serii, więc nie jest zaskoczeniem, że to one dominują w katalogu. Możemy się spodziewać kontynuacji takich serii jak Deadly Class, Fear Agent, Lastman, Nomen Omen, Jazz Maynard, The Goon czy Odrodzenie. Swoich ostatnich tomów i zamknięcia serii doczekają się z kolei, Nienawidzę Baśniowa i recenzowane przez nas Paper Girls.

Każdy fan komiksów wie, że jeśli coś się kończy, to coś musi się w zamian zacząć. W drugim półroczu Non Stop Comics zaproponuje swoim czytelnikom kilka pierwszych tomów zupełnie nowych serii:

Days of Hate – porażająca i niezwykle aktualna wizja niedalekiej przyszłości. Post-trumpowskie, pogrążone w wojnie domowej Stany Zjednoczone i dwie bohaterki – eks kochanki rozdzielone przez dramatyczne zdarzenia i trudne wybory. Tytuł (calość zamknieta w dwóch tomach) bardzo mocno zaangażowany politycznie.

Coda –były bard o imieniu Hum szuka sposobu na uratowanie duszy swojej żony z pomocą zmutowanego jednorożca i wbrew sobie zostaje wciągnięty w brutalną walkę o władzę. Dziwaczne, nietypowe fantasy, które w Polsce odbiło się już dość szerokim echem ze względu na świetne okładki Jakuba Rebelki.

Death or Glory – Glory została wychowana na jednego z najlepszych kierowców ciężarówek – ostatniego zawodu, który daje poczuć prawdziwie amerykańską wolność. By uratować życie swojego ojca, musi się podjąć zadania – ma w trzy dni przewieźć przez cały kraj towar, za którym podążają zabójcy do wynajęcia. Kolejna już seria w katalogu Non Stop Comics ze scenariuszem Ricka Remendera, którego wydawca bardzo mocno lubi i promuje.
Jeśli chodzi o jednotomówki, to w przyszłym roku największym hitem powinien stać się komiks będący adaptacją prozy H. P. Lovecrafta autorstwa Alberta Brecci. Rok temu polscy fani światowej klasyki mieli okazję się zapoznać z Mort Cinder jego autorstwa, który z miejsca stał się hitem i trafił na wiele list najlepszych komiksów wydanych w Polsce w roku 2018. Wydawnictwo idzie za ciosem, publikując mroczną, niesamowicie wizjonersko i niepokojąco narysowaną historię na podstawie prozy arcymistrza horroru kosmicznego. Nie wierzycie? Obejrzyjcie sobie przykładowe kadry w Internecie, a z miejsca komiks ten wyląduje na szczycie Waszej listy życzeń.

Inny bardzo dobrze przyjęty komiks, Grass Kings, również doczeka się swoistej kontynuacji w postaci Snow Blind. Oba tytuły łączy osoba rysownika, Tylera Jenkinsa, który zdecydowanie się wyróżnia na tle większości amerykańskich mainstreamowych rysowników. Tym razem zostaniemy wplątani w intrygę między przestępcami, agentami FBI i rodziną która bierze udział w programie ochrony świadków.

Nos Stop Comics poruszy szeroką tematykę w najnowszych pozycjach

Kto trochę uważniej śledzi rynek komiksowy, mógł już zauważyć, że Non Stop Comics coraz chętniej nie patrzy za ocean, ale szuka interesujących tytułów zdecydowanie bliżej, a konkretnie we Francji, Anglii, Włoszech i Hiszpanii. Nie inaczej jest tym razem. Będą one poruszać bardzo szeroką tematykę. Wydawnictwo opublikuje (chyba) pierwszy w Polsce komiks o tematyce uchodźczej. Coś dla siebie znajdą fani steampunku i… porcelany. A pod sam koniec roku dostaniemy ciekawe połączenie punka i podróży w czasie.

Katalog zostanie opublikowany cyfrowo podczas festiwalu Komiksowa Warszawa, więc jeśli chcecie poznać więcej szczegółów, polecamy śledzić fanpage i sklep internetowy wydawnictwa, dzięki czemu zawsze będziecie na czasie z najnowszą ofertą Non Stop Comics.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments