Kierunek: Noc. Kolejny polski aktor w Netflix!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 30.09.2019, 15:00 Aktualizacja: 30.09.2020, 14:40
Starość Aksolotla Jacka Dukaja stanie się podstawą pierwszego belgijskiego serialu oryginalnego Netfliksa. Producentem wykonawczym tytułu będzie ponadto Tomek Bagiński, a w jedną z głównych ról wcieli się polski aktor Ksawery Szlenkier. O czym opowiada Kierunek: Noc?
netflix kierunek noc - into the night
9 Udostępnień

Polak w pierwszym belgijskim serialu w Netflix

Jak informuje w materiałach prasowych platforma, rozpoczęto już kręcenie pierwszego belgijskiego serialu oryginalnego Netflix – Kierunek: Noc. Obsada produkcji ma być wybitnie międzynarodowa. Wśród aktorek i aktorów znajdą się przedstawiciele Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji. Przedstawicielem naszego kraju będzie Ksawery Szlenkier.

Młody polski aktor znany może być widzom z ról w filmie Jack Strong czy popularnego serialu Czas Honoru. – Ksawery Szlenkier to polski aktor filmowy i teatralny. Jest absolwentem renomowanej Łódzkiej Szkoły Filmowej. Związany z Teatrem Narodowym w Warszawie. Występował w europejskich koprodukcjach, takich jak Wichry Kołymy w reżyserii Marleen Gorris, My name is Sara Stevena Oritta oraz filmie Správa (The Report Movie) w reżyserii Petera Bebjaka, który będzie mieć swoją premierę w 2020 roku – czytamy w komunikacie Netfliksa. Oprócz niego w międzynarodowej obsadzie znajdują się jeszcze: Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus.

O czym opowiada Kierunek: Noc?

Serial rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedna rzecz: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.

Występ Ksawerego Szlenkiera to niejedyny polski akcent. Serial Kierunek: Noc oparty jest bowiem na książce Jacka Dukaja Starość Aksolotla. Polski prozaik będzie wraz Tomkiem Bagińskim producentem wykonawczym tytułu, a dodatkowo jako showrunner, scenarzysta i twórca całego dzieła patronował będzie projektowi Jason George (The Protector, Narcos). Reżyserią tytułu zajmą się Inti Calfat i Dirk Verheye (Over Water), a przy projekcie współpracowała będzie z Netfliksem belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop.

Niestety, na dzień dzisiejszy nie znamy jeszcze daty premiery serialu Kierunek: Noc. Skoro zdjęcia ruszyły dopiero teraz, najwcześniej spodziewać możemy się jej w przyszłym roku.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments