Kierunek: Noc. Premiera 2. sezonu zapowiedziana!

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 3.07.2020, 13:29 Aktualizacja: 3.07.2021, 13:29
Pierwszy sezon Kierunek: Noc zebrał w naszym kraju dość chłodne recenzje. Opinia producentów z Netflix zdaje się być jednak nieco odmienna. Podano oficjalną informację, że oparty na powieści Starość aksolotla pióra Jacka Dukaja serial doczeka się drugiego sezonu i zapewne już niebawem możemy się spodziewać nowych odcinków produkcji.
netflix na dlugi weekend - kierunek noc
0 Udostępnień

Kierunek: Noc z nowymi odcinkami

Pomimo wielu nieprzychylnych opinii nie należy kwestionować tego, że omawiany serial cieszył się sporą popularnością i liczba oddanych na niego głosów na najpopularniejszych rodzimych serwisach filmowych wyraźnie wskazuje na niemałe zainteresowanie. Producenci z Netflix najwyraźniej uznali, że Kierunek: Noc niesie ze sobą spory, a przede wszystkim nie w pełni wykorzystany jeszcze potencjał, więc warto nakręcić drugi sezon.

Adaptacja powieści Starość aksolotla Jacka Dukaja, której jednym z producentów wykonawczych był Tomek Bagiński, również w naszej recenzji zasłużyła na niejedno pochwalne słowo. Jej mankamenty są widoczne, niemniej przy odpowiednim podejściu widza oraz przymknięciu oczu na parę spraw – Kierunek: Noc może stanowić propozycję na dobrze spędzony czas.

Kiedy odbędzie się premiera drugiego sezonu?

Oczywiście konkretne wieści o drugim sezonie, takie jak fabuła czy obsada, dopiero poznamy i na pewno będziemy na bieżąco o wszystkim informować. Przypomnijmy, że w pierwszym, sześcioodcinkowym sezonie Kierunek: Noc podstawowym wątkiem były losy zgromadzonych na pokładzie samolotu pasażerów, którzy musieli stanąć w obliczu pewnego zjawiska słonecznego, mogącego doprowadzić do destrukcji całej ludzkości.

Pomimo że jest to produkcja belgijska, w obsadzie pierwszego sezonu nie zabrakło polskiego akcentu. W rolę mechanika samolotowego Jakuba wcielił się Ksawery Szlenkier, znany z takich filmów i seriali jak AmbaSSada, Krew z krwi czy Czas honoru. Ponadto w jednej z ostatnich scen na ekranie mogliśmy ujrzeć Borysa Szyca, który w kolejnym sezonie powinien dostać o wiele więcej ekranowego czasu. W naszej recenzji Kierunek: Noc podkreślaliśmy, że ewentualny dalszy ciąg serialu może przynieść Szlenkierowi sporą popularność. Jak się okazuje, polski aktor może na to liczyć.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments