Kocham cię, teraz umieraj. Wstrząsający dokument na HBO GO

Michał Małysa Seriale Publikacja: 4.07.2019, 14:00 Aktualizacja: 4.07.2020, 13:06
10 lipca na HBO GO będzie miał premierę film dokumentalny Kocham Cię, teraz umieraj. To opowieść o samobójstwie nastolatka, które popełnił ten czyn pod wpływem swojej dziewczyny 17-letniej Michelle Carter. To zdarzenie wywołało ogromną dyskusję w USA, a wszyscy zaczęli zadawać sobie pytanie: jak do tego doszło?
0 Udostępnień

Czy można oskarżyć kogoś o czyjeś samobójstwo?

W lipcu 2014 roku 18-letni Conrad Roy popełnił samobójstwo w swoim samochodzie na parkingu w Fairhaven, w stanie Massachusetts. Niedługo potem policja znalazła w telefonie nastolatka setki niepokojących wiadomości od jego dziewczyny, 17-letniej Michelle Carter, która wydawała się nakłaniać go do odebrania sobie życia.

Odkrycie wzbudziło sensację w mediach i doprowadziło do procesu, podczas którego padły trudne pytania dotyczące nowych technologii, mediów społecznościowych i zdrowia psychicznego. Zastanawiano się także, czy można pociągnąć kogoś do odpowiedzialności za czyjeś samobójstwo.

Jak długi będzie dokument Kocham cię, teraz umieraj?

Kocham cię, teraz umieraj to dwuczęściowy dokument pokazujący wnikliwe studium samobójstwa młodego chłopaka. Film wyreżyserowała Erin Lee Carr, twórczyni m.in. dokumentu Kochana mamusia nie żyje.

Producentem filmu HBO Kocham Cię, teraz umieraj jest Andrew Rossi, a współproducentką Alison Byrne. Ścieżkę dźwiękową skomponował Ian Hultquist. Za zdjęcia odpowiadał Bryan Sarkinen, a za montaż Andrew Coffman. Sheila Nevins pełniła obowiązki producenta wykonawczego, Sara Bernstein starszego producenta.

Historia Michelle Carter i Conrada Roya

Michelle i Roy zakochali się w sobie w 2012 roku. Mieszkali daleko od siebie i spotkali się nie więcej niż pięć razy, ale w ciągu dwóch lat wymienili tysiące sms-ów. Kiedy w 2014 roku Roy został znaleziony martwy w swoim samochodzie, wszyscy byli przekonani, że to typowe samobójstwo poprzez zatrucie się tlenkiem węgla.

Sprawa przyjęła jednak nietypowy obrót, kiedy detektywi znaleźli w telefonie chłopaka niepokojące wiadomości. Okazało się, że 17-letnia Michelle Carter namawiała Conrada do samobójstwa, nawet kiedy chłopak rozmyślił się i wysiadł z samochodu.

Twórcy filmu przeprowadzili po raz pierwszy przed kamerą wywiady z bliskimi, przyjaciółmi i członkami lokalnych społeczności obojga bohaterów. Opowiadana przez nich historia doprowadziła do zmian we współczesnym orzecznictwie i ma szeroko idące społeczne konsekwencje w kontekście rzeczywistego świata i wirtualnej rzeczywistości.

Jak skończył się proces Michelle Carter?

Śledztwo w sprawie działania dziewczyny zakończyło się w lipcu 2017 roku. Carter została oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci. W sierpniu zapadł wyrok skazujący, a w lutym 2019 roku po odrzuceniu apelacji dziewczyna zaczęła odbywać 15-miesięczny wyrok.

W Kocham Cię, teraz umieraj znajdują się materiały filmowe z procesu Michelle Carter. Ich ekipa jako jedyna otrzymała zgodę na wniesienie kamery na salę rozpraw, aby zarejestrować ten precedensowy proces.

Premiera pierwszej części filmu dokumentalnego HBO Kocham Cię, teraz umieraj odbędzie w HBO GO 10 lipca, drugiej części natomiast dzień później – 11 lipca.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments