Koei Tecmo zaatakowane przez hakerów. Z serwerów firmy wyciekły dane 65 tys. użytkowników

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 31.12.2020, 16:17 Aktualizacja: 31.12.2021, 16:17
Kolejne japońskie studio padło ofiarą hakerskiego ataku. Tym razem sprawa nie będzie tak poważna jak w przypadku Capcomu, jednak Koei Tecmo, bo to właśnie na serwery tej firmy doszło do włamania, poinformowało, że mogło dojść do wycieków nazw użytkowników, maili czy zaszyfrowanych haseł aż 65 tysięcy użytkowników. Sprawa dotyczy osób zarejestrowanych na europejskim forum firmy, dlatego postanowiono czasowo wyłączyć Zachodnią wersję strony.
0 Udostępnień

Kolejny atak na serwery japońskiego studia growego

W listopadzie pisaliśmy o wycieku sporej ilości danych dotyczących gier Capcomu, który był następstwem włamania na serwery japońskiej firmy. Do sieci trafiło wówczas wiele informacji dotyczący m.in. kolejnych odsłon serii Monster Hunter czy zbliżającego się wielkimi krokami Resident Evil: Village.

W przypadku zeszłotygodniowego włamania na serwery europejskiego forum Koei Tecmo szkody są znacznie mniejsze, jednak całość mocno odbiła się na użytkownikach wspomnianej strony. Z opublikowanego wczoraj oświadczenia, o którym po raz pierwszy napisało Famitsu (podajemy dalej za PC Gamerem), wynika, że pierwsze dane miały być kopiowane od 25 grudnia.

Yatsu-no-Kami to boss nioh 2 z misji the viper's sanctum

Nioh 2, najnowsza produkcja studia

Podkreślono, że numery kart płatniczych czy innych środków do zakupów online, które były przypisane do poszczególnych kont użytkowników, są dalej bezpieczne. Sprawa dotyczy przede wszystkim maili, zaszyfrowanych haseł czy właśnie nazw użytkowników aż 65 tysięcy osób, które były zarejestrowane na europejskimi forum Koei Tecmo. Z tego właśnie powodu firma zdecydowała się na całkowite wyłączenie wszystkich zachodnich forów (w tym również tego amerykańskiego). Przerwa ma potrwać do czasu wyjaśnienia całej sprawy, a spółka wszczęła już śledztwo mające wyjaśnić całą sprawę.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments