Wyciek z Capcomu. Resident Evil Village z multi i wersją na konsole 8. generacji

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 18.11.2020, 12:49 Aktualizacja: 26.02.2022, 13:23
Na początku tygodnia jedna z grup hakerskich przyznała się do cyberataku na Capcom, co miało poskutkować wyciekiem 1 TB danych dotyczących zarówno starszych projektów, jak i tych nadchodzących. Według informacji zawartych w plikach najnowsza odsłona Resident Evil pojawić ma się również na konsolach obecnej generacji, a także otrzymać demo i oddzielny tryb wieloosobowy.
0 Udostępnień

Resident Evil może doczekać się własnej gry battle royale

Oficjalna zapowiedź Resident Evil Village pojawiła się latem podczas jednej z konferencji Sony. Dowiedzieliśmy się wówczas, że gra pojawi się w 2021 roku na komputerach osobistych i konsolach nowej Sony i Microsoftu. Na początku tygodnia dowiedzieliśmy się jednak, że tytuł może się również ukazać na PS4 i Xboksie One – tak przynajmniej wynika z informacji, jakie wyciekły do Internetu po tym, jak 2 listopada serwery Capcomu zostały zaatakowane przez jedną z hakerskich grup. Informacja o wycieku doczekała się oficjalnego potwierdzenia ze strony japońskiej firmy.

W zbiorczym wątku na ResetErze zauważono, że tytuł ma ukazać się na starych i nowych konsolach, a także na komputerach osobistych, i to już w kwietniu 2021 roku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, zwłaszcza że Capcom przyzwyczaił już graczy do wypuszczania gier na wiosnę (patrz remake Resident Evil 3). Przed oficjalną premierą tytuł miałby się również doczekać dema, tak jak to było w przypadku Resident Evil VII.

Nieoficjalne dane sugerują również, że Resident Evil doczekać się ma również samodzielnej gry wieloosobowej. Nie wiadomo o niej na razie nic, ale część danych sugeruje, że może to być tytuł skupiony wokół battle royale. A ten ciągle w modzie, w końcu nawet Świat Mroku otrzyma własną grę w tym stylu.

Inne dane, o jakich poinformowała grupa hakerska, dotyczą serii Monster Hunter – z przecieku wynika, że Monster Hunter: Rise ma pojawić się na komputerach osobistych. Na tej samej platformie zadebiutuje również Monster Hunter Stories 2 – tutaj twórcy celują  w premierę w czerwcu 2021 roku.

Oczywiście, warto wspomnieć, że wszystkie te informacje są nieoficjalne, a Capcom nie potwierdził jeszcze, czy któraś z opublikowanych rewelacji ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Na razie pozostaje nam czekać na oficjalne komunikaty japońskiej firmy.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments