KOLA 2019 – ósma konferencja larpowa we Wrocławiu już niebawem! [NASZ PATRONAT]

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 21.01.2019, 13:06 Aktualizacja: 21.01.2020, 13:13
W dniach 15-17.02 we Wrocławiu odbędzie się ósma edycja konferencji KOLA. To wydarzenie poświęcone larpom - zasadom ich tworzenia, promocji czy bezpiecznej organizacji opowieści.
7 Udostępnień

KOLA 2019 już w lutym

KOLA to konferencja hobbystyczna poświęcona larpom. Co roku podczas jej trwania uczestnicy mają okazję wysłuchać ciekawych wykładów poruszających temat larpów oraz wymienić się doświadczeniami i zapoznać się z bardziej praktycznymi aspektami grania lub larpotworzenia.

Teraz, po sześciu latach, KOLA ponownie odbędzie się we Wrocławiu. To będzie już ósma edycja tego wydarzenia. Konferencja ma skoncentrować się na rzemiośle. KOLA 2019 to trzy dni wykładów, dyskusji i warsztatów, ale i rzadka okazja do spotkania w jednym miejscu tak wielu osób zaangażowanych w tworzenie larpów. Ideą tegorocznej publikacji konferencyjnej jest stworzenie mini-kompendium wiedzy dla twórców larpów.

Zagrano.pl objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Czym jest LARP?

Czym jest LARP?
Live action role-playing – to aktywność na pograniczu gry i sztuki, podczas której uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść, odgrywając role podobnie do improwizowanego teatru. Akcja larpa może być osadzona zarówno w świecie rzeczywistym, jak i fikcyjnym.

Larp to gatunek sztuki partycypacyjnej, spokrewnionej z teatrem improwizowanym, którego cecha wyróżniającą jest przyjęcie przez uczestników jednocześnie funkcji reżysera, aktora i widza.

Miejsce

  • Wrocław, Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego przy placu Nankiera 15, naprzeciwko Hali Targowej.

Termin

  • 15-17 lutego 2019
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments