Kolejne zwolnienia w w Activision Blizzard. 50 pracowników pożegnało się z posadami

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 17.03.2021, 10:29 Aktualizacja: 17.03.2022, 10:29
Amerykański koncern, pod skrzydłami którego znajdują się takie marki jak Call of Duty czy World of Warcraft, postanowił zmienić podejście do organizowania konwentów czy turniejów esportowych. Activision Blizzard skupi się w przyszłości na wydarzeniach online, a z tego powodu część pracowników odpowiedzialna za organizacje BlizzConu czy turniejów esportowych, została zwolniona. Firma postanowiła również zrezygnować z części pracowników Kinga.
0 Udostępnień

Pandemia i utrudnienia w organizacji konwentów zbierają swoje żniwo

Jak ujawnił Jason Schreier, w Activision Blizzard doszło do kolejnych dużych zwolnień. W lutym 2019 roku firma postanowiła pożegnać się z około 800 pracownikami, tłumacząc decyzję restrukturyzacją i chęcią „wykorzystania pełnego potencjału, jaki stwarza branża elektronicznej rozrywki”. Tym razem zwolnienia dotyczą przede wszystkim działu związanego z organizacją wydarzeń stacjonarnych, czego powodem ma być przedłużająca się pandemia i chęć większego zaangażowania się w konwenty i turnieje esportowe online.

Mowa o około 50 pracownikach Activision Blizzard, którzy dotychczas skupiali się na organizacji BlizzConu czy stacjonarnych turniejów esportowych. Jak wiadomo, zeszłoroczna edycja została odwołana, a konwent powrócił w tym roku jako BlizzConline, co spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony fanów, a transmisje śledziło steki tysięcy widzów na YouTubie i Twitchu. Z informacji, do jakich dotarł Schreier, wynika, że firma planuje więcej tego typu imprez w przyszłości, ale nie wiadomo na razie, czy po zażegnaniu kryzysu pandemicznego Activision Blizzard całkowicie porzuci wydarzenia stacjonarne.

Schreier na swoim twitterowym koncie ujawnił również, że zwolnienia dotknęły brytyjską firmę King, która znana jest przede wszystkim ze stworzenia mobilnego Candy Crush Saga. Nie podano jednak, ile dokładnie osób musiało zrezygnować z pracy, aczkolwiek warto zaznaczyć, że pracownicy zatrudnieni w Stanach Zjednoczonych będą otrzymywać 90-dniową odprawę, a przez rok mogą liczyć na bezpłatną opiekę zdrowotną.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments