Komiks o historii kobiet w Polsce. Dorzucisz się?

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 12.07.2019, 11:00 Aktualizacja: 12.07.2020, 10:18
W serwisie Zrzutka potrwa do końca września kampania crowndfundingowa, której celem jest sfinansowanie prac nad komiksem o historii kobiet w Polsce. Cztery autorki z Fundacji Na Rzecz Równości i Emancypacji Ster chcą zaprezentować nam opowieść o walce niesamowitych emancypantek i pionierek.
0 Udostępnień

Zbiórka na komiks o historii kobiet w Polsce

Fundacja Na Rzecz Równości i Emancypacji Ster wystartowała z kampanią crowdfundingową w portalu Zrzutka. Fundusze zbierane są na komiks o historii kobiet w Polsce. – Ubiegłoroczne inicjatywy upamiętniające stulecie praw wyborczych kobiet odsłoniły zaledwie rąbek historii. Uświadomiły jednocześnie, jak mało się o roli kobiet w historii mówi, jak mało na ten temat wiemy i jak wiele jeszcze przed nami kart do odkrycia – podkreślają pomysłodawczynie akcji.

Za komiksem o historii kobiet w Polsce stoją autorki wystawy Nasze bojownice. 100-lecie praw wyborczych Polek: Agnieszka Grzybek, Anna Czerwińska (scenariusz), Beata Sosnowska (rysunki) i Karolina Sosnowska (oprawa graficzna). W przypadku powodzenia zbiórki wydawcą zostanie wspomniana już fundacja, do której głównych celów należy upowszechnianie wiedzy o historii kobiet i dorobku ruchu kobiecego.

Jak wspomóc zbiórkę na komiks o historii kobiet w Polsce?

Zbiórka na komiks o historii kobiet w Polsce prowadzona jest za pośrednictwem serwisu Zrzutka, a znaleźć możecie ją pod tym linkiem. Warto dołączyć również do wydarzenia na Facebooku, co zawsze zwiększa zasięg informacyjny akcji.

Do końca zbiórki na komiks o historii kobiet w Polsce pozostały ponad dwa miesiące. Potrwa ona do końca września. Na dzień dzisiejszy z potrzebnych do ruszenia z projektem 15 000 zł zebrano nieco ponad 10% kwoty. O tym, jak dobrym pomysłem może być upowszechnianie wartości emancypacyjnych za pomocą medium komiksowego, jest recenzowana przez nas Artemizja. Może lektura tekstu o świetnym komiksie Wydawnictwa Marginesy przekona was do wzięcia udziału w zrzutce?

Źródło: Zrzutka. Grafika: Unsplash.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments