Komisja Europejska sprawdzi przejęcie Bethesdy przez Microsoft

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 3.02.2021, 13:07 Aktualizacja: 3.02.2022, 13:07
Kupno Bethesdy przez Microsoft wzbudziło we wrześniu zeszłego roku spore poruszenie w branży elektronicznej rozrywki i pokazało, że Gigant z Redmond ma zamiar poważnie podejść do kwestii walki o swoją pozycję na rynku gier wideo. Proces akceptacji tak duży transakcji bywa jednak czasochłonny i tak było w tym przypadku. Microsoft musi poczekać na werdykt Komisji Europejskiej – umowa musi być zgodna z przepisami antymonopolowymi.
0 Udostępnień

KE opublikuje decyzję do początku przyszłego miesiąca

Jak zauważyło Reuters, transakcja przejęcia Bethesdy – i należących do niej studiów – przez Microsoft wchodzi w kolejny etap. Zanim dojdzie do ostatecznego podpisania umowy, dokumentowi przyjrzeć się musi kilka organów, a jednym z nich jest Komisja Europejska. Sprawdzi ona, czy przejęcie i warunki, jakie zaproponował Microsoft, nie naruszają przepisów antymonopolowych.

Wniosek został złożony 29 stycznia, a KE ma wydać swoją opinię do 5 marca. Jeśli kontrolerzy zaakceptują transakcję, to najpewniej do ostatecznej umowy zostaną dodane pewne poprawki, które Microsoft i Bethesda będą musiały zaakceptować. W przeciwnym razie – lub jeśli pierwotna umowa znacząco będzie łamać regulacje antymonopolowe – KE może wszcząć dochodzenie, przez co proces przejęcia wydłuży się.

Przypomnijmy, że transakcja opiewała na 7,5 miliarda dolarów i w przypadku tak dużych przejęć działania organów unijnych (i nie tylko) są standardową procedurą. Jak zauważa GamesIndustry.biz, w 2016 roku Komisja Europejska przyglądała się przejęciu Kinga przez Activision, a 8 lat wcześniej zaakceptowała fuzję Vivendi i Activision, co zaowocowało powstaniem Activision Blizzard.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments