Koniec handlu kontami z grami na Allegro. Serwis zmienia regulamin

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 17.12.2020, 11:02 Aktualizacja: 17.12.2021, 11:02
Chcąc kupić starsze gry pecetowe czy konsolowe na Allegro, platforma podsuwała również oferty w stylu “Wiedźmin 3 za złotówkę!”, co oczywiście nie oznaczało możliwości kupna tytułu, a dostępu do konta, do którego takowa produkcja była przypisana. Bardzo często łamało to regulamin Steama czy innych platform cyfrowej dystrybucji, jednak serwis aukcyjny nie usuwał takowych ofert ponieważ nie łamało to reguł Allegro. Zmienia się to jednak od 4 stycznia – wtedy właśnie wchodzi w życie nowy regulamin jednego z popularniejszych serwisów aukcyjnych w Polsce.
0 Udostępnień

Koniec z ofertami “Wiedźmin 3 za złotówkę” na Allegro

O ile sam prawie w ogóle nie korzystam z Allegro, mam świadomość, jak popularny jest to serwis aukcyjny w Polsce, jednak nie zawsze wykorzystywany jest on we właściwy sposób. Przy okazji rozdawnictwa GTA V na Epic Games Store wiosną tego roku, tego samego dnia, w którym gracze mogli za darmo dodać grę Rockstara do swojej cyfrowej biblioteki, na Allegro zaczęły pojawiać się oferty sprzedaży dostępu do kont na rzeczonej platformie z dodaną grą.

Problemy pojawiały się już wcześniej i dotyczyły głównie kont na Steamie (w końcu to najpopularniejsza platforma cyfrowej dystrybucji gier na komputerach osobistych), ale część osób sprzedawała również dostęp do kont konsolowych na PSN-ie czy w sieci Xbox Live, z czym samo Allegro nie robiło przez lata kompletnie nic.

Wczoraj jednak na skrzynki mailowe wszystkich osób zarejestrowanych w omawianym serwisie aukcyjnym, trafiła informacja o zaktualizowanym regulaminie, który wejdzie w życie 4 stycznia 2021 roku. W jednym podpunkcie znalazła się informacja o tym, czego nie można wystawiać na Allegro, a jednym z podpunktów dotyczył:

Wszystkich form dostępu do kont z odpłatnymi grami komputerowymi, konsolowymi i mobilnymi, na przykład Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network, Xbox Live oraz do muzycznych platform streamingowych – na przykład Spotify czy Tidal.

Co ważne, dotyczy to gier płatnych (w domyśle – tych, za które trzeba najpierw zapłacić), tak więc na Allegro dalej będzie można sprzedawać konta z grami free-to-play oraz całą ich zawartością, nawet płatną.

Czy to zniechęci ludzi do odsprzedawania dostępu do kont z grami? Pewnie nie, ale teraz ci “przedsiębiorcy” będą musieli znaleźć nową platformę.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments