Epic Games Store: GTA 5 za darmo przez najbliższy tydzień!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 14.05.2020, 13:35 Aktualizacja: 14.05.2021, 13:35
Elektryzująca wiadomość dla wszystkich pecetowców! Do następnego czwartku ze sklepu Epic Games Store będzie można pobrać za darmo GTA 5. Powody udostępnienia największego hitu Rockstar Games bez dodatkowych opłat nie są stuprocentowo pewne i rozbudziły plotki na temat ogłoszenia premiery GTA 6!
gta 5
44 Udostępnień

GTA 5 za darmo w Epic Games Store

Przez najbliższy tydzień w Epic Games Store ściągniemy za darmo GTA 5. O opcji tej media informowały nieoficjalnie od wczoraj, a dziś potwierdzenie przyszło ze strony EGS.

gta 5 za darmo w epic games store

Na początku roku produkcja dostępna była za grosze w ramach Xbox Game Pass, a później zastąpiło ją Red Dead Redemption 2. Możliwość ściągnięcia GTA 5 za darmo z Epic Games Store będzie jeszcze krótsza i potrwa tylko do następnego czwartku, a więc w dniach 14-21 maja.

Czemu wciąż sprzedająca się gra udostępniana jest bezpłatnie?

Wielu internautów zastanawia się, z jakiego powodu Rockstar Games zgodziło się udostępnić prawa do darmowego udostępniania swojej najlepiej sprzedającej się gry wszech czasów w Epic Games Store. Powody mogą być dwa.

  • Mimo iż GTA 5 wciąż się nieźle sprzedaje, i tak większość dochodów Rockstar Games bierze się w przypadku tej produkcji z wersji sieciowej. Mikrotransakcje w GTA Online są niezwykle popularne, szczególnie w tych krajach, w których dostępne są opcje związane z hazardem. Udostępnienie GTA 5 za darmo może tylko pomóc w utrzymaniu tego źródła dochodu przez studio, którego ostatnią wielką grą było wydane przed dwoma laty Red Dead Redemption 2.
  • Wielu komentatorów udostępnienie produkcji za darmo wiąże jednak z pogłoskami o kolejnej odsłonie serii Grand Theft Auto. Plotki o GTA 6 nie ustają i mimo iż większość z nich uznać możemy za wymysły i fejki, Rockstar prędzej czy później udzieli wiążących informacji na temat nowego tytułu osadzonego w brutalnym świecie gangsterów. Nic dziwnego, że możliwość ściągnięcia GTA 5 bezpłatnie z Epic Games Store pobudza graczy i media do kolejnych spekulacji na temat szóstki.

A może powód jest jeszcze inny i dostrzec mogą go tylko ci, którzy są zaznajomieni z biznesami Rockstar Games znacznie lepiej niż szeregowi gracze i medialni komentatorzy?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments