GTA 6. Premiera w 2023 roku? To sugerować mogą wydatki na marketing!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 28.05.2020, 11:30 Aktualizacja: 28.05.2021, 11:31
Premiera GTA 6 wciąż jest olbrzymią tajemnicą, ale plotki o grze nie ustają. Tym razem stojąca za nimi logika wydaje się jednak znacznie bardziej żelazna, niż miało to miejsce w przypadku ostatnich niepotwierdzonych przecieków czy kiepskich fake'owych zdjęć. Na premierę GTA 6 w 2023 roku wskazywać może budżet marketingowy Take Two - wydawcy gier Rockstara.
Summer Special to aktualizacja GTA Online
33 Udostępnień

Premiera GTA 6 planowana przez Rockstar na 2023 rok? [AKTUALIZACJA]

Jak wyjaśniło Take Two w oświadczeniu przesłanym jednemu z serwisów, które podały tę wiadomość, „wydatki marketingowe odnoszą się tylko do kontraktów ze stronami trzecimi. Nie odnoszą się do budżetu marketingowego dla wewnętrznych studiów producenckich jak Rockstar Games. Nie wpływają więc na datę premiery Grand Theft Auto VI”.

Najnowsze plotki dotyczące GTA 6, wbrew wcześniejszym tendencjom, w końcu nie bazują na zupełnie niesprawdzalnych teoriach. A dotyczą kwestii naprawdę istotnej – daty premiery kolejnego hitu Rockstar Games. Serwis VentureBeat zauważył, że w planach budżetowych wydawcy serii GTA (Take-Two Interactive) na kolejne lata obecnej dekady znajdują się spore sumy do wydania w jednym tylko roku podatkowym – pomiędzy 1 kwietnia 2023 a 31 marca 2024 (F24).

Przez ten czas wydatki marketingowe Take-Two wzrosną ponad dwukrotnie, od 38,9 mln dolarów w roku fiskalnym F23 do 89,2 mln dolarów w F24. Trudno nie łączyć tego ze spodziewaną na najbliższe lata premierą GTA 6. Mimo iż logika stojąca za takim myśleniem wydaje się żelazna, wciąż potraktujemy ją w kategorii plotki. Jednej z wielu, które dotyczą tej gry. O jakich możliwych przeciekach już pisaliśmy?

Screenshot z GTA 6? Najprawdopodobniej fake!

W sieci krąży kolejna plotka dotycząca niezapowiedzianej jeszcze premiery GTA 6. Zapoczątkowana została na Twitterze, o czym szybko zaczęto dyskutować na Reddicie. Zamieszczający ją użytkownik zaznaczył jednak od razu, że to raczej fake, a sama grafika albo stanowi odpowiedni spreparowane zdjęcie Miami, albo pochodzi z któregoś z modów do GTA 5.

An interesting pic making its way around twitter, some saying it matches the Miami skyline others saying it’s gta V modded.. from GTA6

Trzeba przyznać, że jest to wyjątkowo kiepski fake. Jeżeli jest screenshotem GTA 6 wyciekłym z Rockstar Games, kto chciałby dodawać tam specjalnie znaczek Rockstara? Natomiast trudno spodziewać się, aby oficjalna grafika charakteryzowała się tak niską rozdzielczością oraz brakiem szczegółów. Tym bardziej, że to właśnie małe detale są polem do popisu dla mediów gamingowych, co udowodniła ostatnio tapeta Cyberpunk 2077 z cytatem z Pulp Fiction.

Wiemy tylko tyle, że GTA 6 powstaje…

Po świetnie zakończonym roku 2018 i olbrzymim sukcesie gry Read Dead Redemption 2 Rockstar Games zadowolić musiał się nieco spokojniejszym i mniej udanym rokiem: wersja online przeboju umiejscowionego na Dzikim Zachodzie nie okazała się takim sukcesem jak GTA 5 Online, a Red Dead Redemption 2 na PC zadebiutowało z niemałymi problemami. Mijający rok był jednak przede wszystkim kolejnym rokiem, w którym nie usłyszeliśmy jednoznacznych deklaracji co do daty premiery GTA 6.

Nie oznacza to jednak, że Rockstar Games porzucił serię. Znane z lapidarności i tajemniczości studio nie ujawnia żadnych szczegółów, ale ciekawskim graczom udało się ustalić, że GTA 6 powstaje. Świadczy o tym wpis w CV jednego z byłych pracowników firmy, który projektował modele koncepcyjne dla GTA 5 oraz nadchodzącej kolejnej części. Co więcej, jego doświadczenie z pracą w R* datuje się na lata 2017-2018, więc jest bardzo możliwe, iż zapowiedź daty premiery GTA 6 poznamy prędzej niż później.

Wszystkie plotki o GTA 6 w 2019 roku

Jakie ciekawostki na temat potencjalnej premiery GTA 6 oraz innych elementów gry poznaliśmy w 2019 roku? Plotki prezentują się następująco:

  • Jak bywało już wcześniej, mapa GTA 6 ma zawierać trzy miasta: Vice City, Liberty City oraz Los Santos.
  • Według niektórych plotek fabuła GTA 6 ma przypominać Narcos i w części gry przenieść nas do Brazylii lub Kolumbii. Czy naprawdę wcielimy się w grze w barona narkotykowego? Inne przecieki dotyczące tego elementu gry sugerują, że z racji na południowoamerykańskie klimaty duża część dialogów ma być przeprowadzana w języku hiszpańskim.
  • Inne, sprzeczne z poprzednimi plotki sugerują akcję rozgrywającą się w znacznie poszerzonym Liberty City. Olbrzymią nowością i ciekawostką miałby być w nich system budowania imperium narkotykowego, który upodabniałby w tej materii produkcję Rockstar Games do symulatora.
  • Mechanika jazdy samochodem wzorowana ma być na jeździe konnej chwalonej w naszej recenzji Red Dead Redemption 2.

To wszystkie sensowniejsze plotki o GTA 6, jakie wypłynęły w ubiegłym roku. Potwierdzenie się których przecieków, oprócz samego powstawania gry, przyjęlibyście z największym entuzjazmem?

Źródło: GameRant. Grafika: Rockstar Games.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra Nowicka
Aleksandra Nowicka
4 lat temu

Jaram się