Kultowy film Super Mario Bros. dostępny w poszerzonej wersji

zagrano Publicystyka Publikacja: 3.06.2021, 14:26 Aktualizacja: 3.06.2022, 14:27
Dzięki staraniom fanów pamiętnego filmu Super Mario Bros., do internetu trafiła specjalna jego wersja, poszerzona o dwadzieścia minut niepublikowanego wcześniej materiału.
0 Udostępnień

Źródło: Flickr/David Numeritos/ Super Mario.

W momencie premiery – w maju 1993 roku Super Mario Bros. poniosło sromotną porażkę kasową i artystyczną. Pomimo doborowej obsady (m.in. Bob Hoskins i Dennis Hopper) film o perypetiach słynnych braci-hydraulików przyniósł znaczące straty i spotkał się z miażdżącymi recenzjami. Hoskins, odtwarzający rolę Maria, powiedział nawet po latach: „Najgorszy film, w jakim wystąpiłem? Super Mario Bros. Pieprzony koszmar. Całe to doświadczenie było koszmarem. Reżyserem był małżeński duet, którego arogancję ktoś pomylił z talentem. Po wielu tygodniach ich własny agent kazał im wynosić się z planu. Pieprzony koszmar, pieprzeni idioci”.

Z czasem niefortunna produkcja doczekała się jednak rehabilitacji, a nawet kultowego statusu wśród fanów trashowego kina. Dowodem tego może być chociażby działalność internetowego fandomu, dzięki wysiłkom którego internetowej premiery doczekała się właśnie poszerzona wersja filmu.

 

W wersji tej, zatytułowanej The Morton Jankel Cut (od nazwiska reżyserów, Rocky’ego Mortona i Annabel Jankel) znajdziemy dwadzieścia minut niepublikowanego wcześniej materiału, odrestaurowanego z taśm VHS. Po raz pierwszy obejrzeć będzie więc można wątek rywalizacji braci Mario z konkurencyjną spółką hydrauliczną Scapelli oraz scena, w której Koopa (Dennis Hopper) uśmierca jakiegoś nieszczęśnika, zamieniając go w szlam.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments