Legends of Runeterra: powstaje karcianka w świecie LoL-a

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 17.10.2019, 14:00 Aktualizacja: 17.10.2020, 14:06
Riot Games w dziesiątą rocznicę powstania League of Legends ogłosiło prace nad sześcioma nowymi projektami gamingowymi. Jednym z nich jest karcianka Legends of Runeterra. Premiera gry zaplanowanej na 2020 rok może być kiepskim momentem dla producentów Hearthstone'a czy MTG.
legends of runeterra karcianka w swiecie lol
11 Udostępnień

Karcianka w świecie LoL-a to Legends of Runeterra

Fani League of Legends, których nuży już regularne wbijanie platyn, dostaną niedługo okazję na urozmaicenie swojej bytności w świecie Runeterry – Magicznej Ziemi przedstawionej w jednej z najpopularniejszych gier sieciowych z gatunku moba. Z okazji dziesięciolecia studia Riot Games, które odpowiedzialne jest za sukces LoL-a, firma ogłosiła aż sześć nowych produkcji. Jedną z nich jest karcianka Legends of Runeterra.

Legends of Runeterra będzie grą karcianą, w której po wybraniu regionu tytułowego świata (zapowiadanymi lokacjami są Demacia, Noxus, Freljord, Piltover, Zaun, Ionia oraz Shadow Isles) toczyli będziemy kolejne rozgrywki, zbierali punkty i odblokowywali więcej i więcej kart bazujących na elementach LoL-a ze wskazanego przez nas regionu. Jak podkreślili wyraźnie twórcy, w przeciwieństwie do Magic the Gathering, Hearthstone’a czy rodzimego Gwinta nie będzie potrzeby wydawania wewnętrznej waluty lub rzeczywistych pieniędzy na paczki z losowymi kartami – będzie można nabywać je na sztuki.

Data premiery Legends of Runeterra zaplanowana jest na niesprecyzowany bliżej moment 2020 roku na PC oraz urządzenia mobilne. Karcianka w świecie League of Legends najpierw trafi jednak do graczy w wersji beta, do której można zapisywać się na stronie producenta.

Nowe gry Riot Games na 10 urodziny League of Legends

League of Legends to jedna z najpopularniejszych gier esportowych na świecie, która z należącego do chińskiego molocha Tencent studia Riot Games uczyniła prawdziwego potentata. Kilka tysięcy ludzi pracujących nad jedną grą było chyba jednak zbyt dużą przesadą i ujawnione zostały w końcu plany na dalszy rozwój LOL-a, a raczej całej marki.

Wśród sześciu nowych gier studia Riot Games, które twórcy League of Legends zaplanowali na najbliższe lata, znajdą się:

  • karcianka Legends of Runeterra,
  • Wild Rift, czyli League of Legends na urządzenia mobilne,
  • League of Legends Esports Manager,
  • Project A – wieloosobowa strzelanka taktyczna, która nie doczekała się jeszcze nazwy,
  • Project F – najbardziej tajemniczy projekt, który widzieliśmy na streamie naprawdę krótki i nie da się powiedzieć o nim o wiele więcej,
  • Project L – bijatyka w uniwersum LoL-a, która również nie doczekała się jeszcze nazwy.
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments