Ligowe rozgrywki e-sportowe w Ekstraklasie

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 27.02.2019, 13:35 Aktualizacja: 27.02.2020, 13:35
Ekstraklasa Games to największy w historii turniej gry FIFA w Polsce, który rozpocznie się już 5 marca. Każdy, kto gra w najpopularniejszą grę piłkarską na rynku, może wziąć w nim udział. Wystarczy zarejestować się przez oficjalną stronę turnieju.
0 Udostępnień

Kto może wystartować?

Ekstraklasa uruchomiła ligowe rozgrywki e-sportowe i dołączyła do grona lig takich jak m.in. Premier League, Bundesligi, La Ligi, Ligue 1 i MLS. Każdy może wziąć udział w turnieju, wystarczy być po prostu dobrym graczem – najlepsi zostaną wyłonieni w kwalifikacjach. Rozgrywki w fazie ligowej i wielki finał będą transmitowane przez Polsat Games.

Ekstraklasa Games ma status ligi partnerskiej EA SPORTS – Official League Qualifier. To oznacza, że będzie to jedyny polski turniej dający możliwość walki o punkty w rankingu FIFA 19 Global Series, dzięki którym można awansować na FIFA eWorld Cup 2019.

Jak wziąć udział?

Wystarczy zarejestrować się przez oficjalną stronę turnieju: EkstraklasaGames.org. Kwalifikacje odbędą się w dniach 5 – 21 marca. W tym czasie zostaną rozegrane 32 turnieje online:

  • dla kibiców wszystkich 16 klubów Ekstraklasy na PlatStation 4,
  • dla kibiców wszystkich 16 klubów Ekstraklasy na Xbox One.


Kwalifikacje odbędą się w systemie play-off, a udział w nich mogą wziąć wszyscy gracze FIFA 19, którzy mają co najmniej 16 lat. Zwycięzcy kwalifikacji będą reprezentować swoje kluby od 30 marca w fazie ligowej. Każdy z 16 zespołów będzie reprezentowany w sumie przez czterech graczy (dwóch na PlayStation, dwóch na Xbox).

Obowiązywał będzie tryb gry 1 vs 1, w formule gry online FIFA Ultimate Team. Kluby rozegrają w sumie 30 meczów – 8 najlepszych teamów weźmie udział w Wielkim Finale, który odbędzie się 26 maja. Zwycięski klub zostanie mistrzem Ekstraklasa Games. Transmisje z fazy ligowej i wielkiego finału zostaną zrealizowane w studiu Polsat Games.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments