Listopad z Egmontem. TOP5 komiksowych nowości

Radosław Dąbrowski Komiksy Publikacja: 5.11.2020, 11:50 Aktualizacja: 5.11.2021, 11:51
W rozpoczętym już listopadzie czeka na nas blisko trzydzieści premierowych, przygotowanych przez wydawnictwo Egmont Polska tytułów. Komiksy trafią do sprzedaży w dwunastym oraz dwudziestym piątym dniu miesiąca. Z bogatej, listopadowej oferty wybraliśmy pięć pozycji, którym w naszym spojrzeniu należy poświęcić szczególną uwagę.
0 Udostępnień

Sandman Uniwersum. Księgi Magii – Dobór składu. Tom 1 – w sprzedaży od 12 listopada

Czas na inaugurację nowej serii z akcją osadzoną w stworzonym przez słynnego Neila Gaimana uniwersum Sandmana. Scenarzystka Kat Howard przygotowała historię niepozornego nastolatka, którego przeznaczeniem jest zostać największym magiem świata. Chłopak wykazuje sporą ambicję i pragnie zrealizować takowy cel, aczkolwiek droga do tego nie należy do najprostszych. Bohater musi zmagać się z wieloma pobocznymi problemami, nierzadko typowymi dla okresu dojrzewania, jak choćby sprawy sercowe. O czarodziejski klimat i pełne magii kadry zadbał znany m.in. z pracy nad Doom Patrol rysownik Tom Fowler.

Thanos. Tom 1 – w sprzedaży od 12 listopada

Po premierze filmu Avengers: Wojna bez granic postać Thanosa zapracowała na własny fenomen i nawet najwięksi fani Iron Mana i spółki byli w stanie poświęcić jej więcej uwagi, niż swoim walczącym o pokój na świecie ulubieńcom. Thanos zyskuje również na kartach komiksu. Wszyscy zainteresowani sylwetką tego antagonisty powinni sięgnąć po liczącą blisko trzysta stron opowieść, do której scenariusz przygotował Jeff Lemire, za warstwę graficzną odpowiedzieli natomiast Mike Deodato Jr. oraz Germán Peralta.

Berezyna – w sprzedaży od 25 listopada

Scenarzysta Frédéric Richaud oraz rysownik Ivan Gil odnieśli spektakularny sukces za sprawą wydanej w ramach serii Plansze Europy obrazkowej opowieści Bitwa. Duet ten postanowił ponownie sięgnąć po gatunek komiksu historycznego i przygotował kolejną opowieść o Napoleonie Bonaparte. Tym razem twórcy osadzili akcję we wrześniu 1812 roku, gdy francuski przywódca z Wielką Armią wkroczył do Moskwy. Ku jego zdumieniu na rosyjskim obszarze nie spotkał się z żadnym oporem. Czy to aby nie jakaś pułapka?

Thorgal. Selkie. Tom 38 – w sprzedaży od 25 listopada

Najnowsza, już trzydziesta ósma, odsłona kultowej sagi fantasy o wikingu Thorgalu Aegirssonie. Tytułowy bohater pragnie wreszcie zaznać spokoju, ale jego nadzieje bardzo szybko zostają odebrane. Powodem do niemałego niepokoju staje się porwanie jego córki, Louve. Wraz z synem Johanem mężczyzna udaje się w podróż, aby odzyskać dziewczynkę. Za scenariusz do nowego Thorgala odpowiada Yann Le Pennetier, warstwą graficzną natomiast zajął się Frédéric Vignaux.

Joker. Zabójczy uśmiech – w sprzedaży od 25 listopada

Postać Jokera prawdopodobnie nigdy się nie znudzi i drzemie w niej nieskończony potencjał. Każda kolejna historia o jednym z największych komiksowych antagonistów wzbudza ogromne zainteresowanie. Nową opowieść o przeciwniku Batmana przygotował nominowany do Nagrody Eisnera duet: scenarzysta Jeffa Lemire oraz rysownik Andrei Sorrentino. Tym razem Joker nie konfrontuje się z Mrocznym Rycerzem, lecz Benem Arnellem. Zdolny psychoterapeuta zamierza zostać pierwszym lekarzem, któremu uda zgłębić nieodgadniony umysł szalonego psychopaty.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments