Little Nightmares 2 trafiło do miliona graczy. Twórcy skupiają się na nowej marce

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 12.03.2021, 13:08 Aktualizacja: 12.03.2022, 13:08
W zaledwie miesiąc od premiery Little Nightmares 2 może pochwalić się sporym sukcesem sprzedażowym. Gra szwedzkiego studia Tarsier znalazła już milion nabywców, co jest nieporównywalnie lepszym wynikiem niż w przypadku pierwszej części. Deweloperzy nie chcę jednak kontynuować serii i wolą skupić się na zupełnie nowym projekcie.
0 Udostępnień

Idzie nowe

Deweloperzy ze szwedzkiego studia Tarsier mają powody do zadowolenia. Ich najnowsza produkcja, Little Nightmares 2, zadebiutowała nieco ponad miesiąc temu, a twórcy już mogą odtrąbić pierwszy finansowy sukces. Gra trafiła już na wszystkich platformach do ponad miliona użytkowników, co jest o niebo lepszym wynikiem niż w przypadku pierwszej części, która na taki wynik musiała pracować około 16 miesięcy (od kwietnia 2017 do sierpnia 2018 roku). Little Nightmares 2 spotkało się również z ciepłym przyjęciem ze strony branżowych serwisów – recenzenci chwalili przede wszystkim wydłużenie czasu rozgrywki i bardziej rozbudowane zagadki.

Tydzień po premierze drugiej części dowiedzieliśmy się, że będzie to ostatnia odsłona tej serii. Zdradził to Lars Wingefors, szef Embracer Group (spółka będąca właścicielem producenta), który w rozmowie z inwestorami zakomunikował, że Tarsier zajmie się tworzeniem nowe marki. Potwierdził to później Andreas Johnsson, szef studia, w oświadczeniu dla serwisu IGN:

Przez ostatnie 6 lat naszą misją w Tarsier Studios było tworzenie hipnotyzujących światów. Little Nightmares było naszą pierwszą próbą i odniosło ogromny sukces. Osobiście uwielbiam to, jak Little Nightmares gromadziło fanów na całym świecie w ciągu ostatnich 4 lat. […] Nadszedł jednak czas, abyśmy mogli rozpocząć nowy rozdział, stworzyć nowe serie i odkrywać nowe światy. Osobiście jestem bardzo podekscytowany, widząc, co tworzy nasze studio i odliczam dni, aż będziemy mogli podzielić się tym z naszymi fanami.

Little Nightmares 2 dostępne jest na komputerach osobistych oraz konsolach (PS4, Xbox One, Switch, a dzięki wstecznej kompatybilności również na Xbox Series X|S i PlayStation 5).

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments