Łukasz Orbitowski o grach i o This is Zodiak Speaking [RELACJA]

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 24.04.2019, 15:31 Aktualizacja: 24.04.2020, 21:33
23 kwietnia w Olsztynie odbyło się spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim - pisarzem i publicystą, autorem m.in. “Innej duszy” czy “Exodusu”. Podczas spotkania usłyszeliśmy nie tylko o książkach, ale też sporo o grach i graniu. Znany autor pracuje nad scenariuszem do gry This is Zodiak Speaking.
8 Udostępnień

Łukasz Orbitowski tworzy scenariusz do This is Zodiak Speaking

Spotkania autorskie to okazja do zapytania pisarza o wszystkie wątpliwości i niedopowiedzenia, które pozostają w głowie po skończonej lekturze. To też niezmiennie (choć wielu autorów tego pytania nie cierpi) możliwość zapytania go o plany i obecną pracę, która nie zawsze musi oznaczać pisanie nowej powieści.

Skorzystaliśmy z tej okazji i spieszymy do was z wiadomością, że Łukasz Orbitowski aktualnie pracuje nad scenariuszem do gry This is Zodiak Speaking. To tytuł przygotowywany przez niezależne studio z Warszawy – Punch Punk Games. Studio podkreśla, że tworzy “gry, w których oryginalny styl artystyczny, historia i rozgrywka wzbudzająca emocje są ważne”. Punch Punk Games to autorzy m.in. Apocalipsis. Wydawcą This is Zodiak Speaking jest Klabater.

This is Zodiak Speaking – co wiemy o grze?

This is Zodiak Speaking ma być zrealizowaną w konwencji thrillera psychologicznego grą przygodową. Gra będzie oparta na prawdziwej historii amerykańskiego seryjnego mordercy znanego jako Zodiak (policja nigdy nie odkryła jego tożsamości). Zodiak działał na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku w okolicach San Francisco. Nigdy nie został złapany. Zasłynął z przesyłanych do pracy listów, które rozpoczynały się od słów “this is the Zodiac speaking”. Do swoich listów załączał zaszyfrowane wiadomości – tylko jedną udało się odczytać bez żadnych wątpliwości. Zodiak przyznawał się do zamordowania 37 osób, chociaż z całą pewnością można było mu udowodnić “tylko” pięć ofiar śmiertelnych.

View this post on Instagram

#newgame #punchpunk #zodiackiller #indie #animation

A post shared by punchpunkgames (@punchpunkgames) on

Łukasz Orbitowski jako autor scenariusza (w jego portfolio znajduje się m.in. słuchowisko osadzone w świecie gry This War of Mine) to z pewnością świetny wybór – wystarczy przypomnieć sobie chociażby jego sposób prowadzenia narracji z Innej duszy. Gracze mogą mieć dzięki temu pewność, że historia zostanie opowiedziana w dosadny, ale nie nienarzucający interpretacji sposób.

This is Zodiak Speaking – premiera

Data premiery została ogólnie określona na 2019 rok. W produkcji This is Zodiak Speaking gracze będą prowadzić śledztwo, rozwiązywać zagadki i dokonywać wyborów, które wpłyną na zakończenie przygody. Rozgrywkę będą obserwować z perspektywy pierwszej osoby. Grafika zostanie utrzymana w kreskówkowej stylistyce. Gra będzie dostępna na PC, PlayStation 4 i Xbox One. This is Zodiak Speaking będzie grą dla jednego gracza.

Orbitowski o grach i graniu: fabuła nie jest najważniejsza

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, jak idą prace nad scenariuszem do gry. Łukasz, który jako autor charakteryzuje się dużym dystansem do siebie wprost stwierdził, że na początku pisał… za dużo – okazało się, że musiał mocno poskracać wypowiedzi swoich postaci. “Wydawało mi się, że bohaterowie muszą dużo mówić. A potem dostawałem telefon i słyszałem: Łukasz, tu wystarczą dwie linijki tekstu”- opowiadał we wtorek w Olsztynie.

Jego rola w powstawaniu This is Zodiak Speaking jest o tyle ciekawa, że jak sam stwierdził dla niego w grach wideo fabuła nie jest najważniejsza i dlatego np. Wiedźmin 3 w jego odczuciu był męczący – tytuł mocno opierał się na konkretnej historii. Orbitowski stawia na dobrą rozgrywkę i akcję, a długie przerywniki filmowe sprawiają, że musi czekać na właściwą walkę.

Przy okazji rozmowy o grach udało nam się jeszcze zapytać Łukasza o jego wrażenia z Days Gone, w które miał okazję zagrać przedpremierowo. W jego odczuciu gra jest dobra, ale miał wobec niej większe oczekiwania i tytuł raczej nie będzie hitem. Podobne odczucia ma Michał, który niebawem na Zagrano.pl podzieli się z wami swoją recenzją gry od SCE Bend Studio.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments