Lust for Darkness – premiera na Nintendo Switch już wkrótce!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 3.07.2019, 15:20 Aktualizacja: 3.07.2020, 15:20
Lust for Darkness to horror erotyczno-okultystyczny z portfolio Movie Games, który zadebiutował w czerwcu 2018 roku na platformie Steam. Teraz gra trafi także na konsole Nintendo Switch
0 Udostępnień

Fenomen Lust for Darkness

Premiera Lust for Darkness na Nintendo Switch nastąpi 12 lipca. To produkcja, która po niecałych sześciu godzinach od premiery znalazła się w zestawieniu Top Global Bestsellers. Koszty powstania Lust for Darkness zwróciły się w jedną dobę. W związku z tym możemy przypuszczać, że tytuł ten szybko zyska popularność także wśród posiadaczy Switcha.

Fabuła Lust for Darkness

W grze wcielamy się w postać Jonathana Moona, który otrzymuje list od zaginionej rok temu żony. Kierując się informacjami zawartymi w wiadomości, mężczyzna udaje się do posiadłości na odludziu.

W tym samym czasie w budynku dochodzi do przerażającej ceremonii tajemniczego kultu, podczas której otwierają się bramy do innego świata — wynaturzonej, bluźnierczej i pełnej ekstazy krainy Lusst’ghaa.

Za pomysł i wykonanie tego kontrowersyjnego horroru od Movie Games odpowiedzialny jest wewnętrzny zespół spółki — Movie Games Lunarium, założony przez Michała Ciastonia.

Erotyka i artyzm w grze stworzonej przez Polaków

Założyciel Movie Games Lunarium, podgrzewając atmosferę przez premierą Movie Games Lunarium wyjaśnia, skąd wziął pomysł na tę kontrowersyjną grę. Okazuje się, że w produkcja była inspirowana m.in. twórczością Lovecrafta, która także jest mroczna, niepokojąca i naładowana dziwnym artyzmem. Artyzmem, który albo się docenia, albo nie może się go znieść.

“Pomysł na krainę Lusst’ghaa nie pojawił się w mojej głowie znikąd. Od lat fascynuje mnie twórczość Lovecrafta, Beksińskiego czy Gigera, a także, co można zauważyć w fabularnych rozwiązaniach i estetyce, filmy Stanleya Kubricka. Miałem szczęście spotkać na swojej drodze ludzi, którzy podzielali te fascynacje, a dodatkowo, również pragnęli tworzyć gry. Temat erotyki wydał nam się kontrowersyjny, jednak zupełnie niewykorzystany przez branżę gier, w której nagość i seks pokazywane są często bez polotu, w sposób plastikowy i obsceniczny. Trafiając do Movie Games, spotkaliśmy się ze zrozumieniem naszej wizji. Mateusz Wcześniak i Aleksy Uchański uwierzyli w nasz projekt, pomimo iż była to nie tylko kontrowersyjna, ale też pierwsza produkcja, którą wspólnie tworzyliśmy. Jak dowodzą wyniki sprzedaży, niesłabnące zainteresowanie tytułem i utrzymujące się wysokie oceny na Steamie, wsparcie Movie Games pozwoliło nam stworzyć wyjątkowy projekt. Cieszymy się, że wkrótce pojawi się na kolejnej platformie”. – Michał Ciastoń

Pozostałe produkcje wydane Movie Games na Nintendo Switch

Lust for Darkness to nie jedyna produkcja spółki Movie Games, która trafiła na Switcha. Firma może poszczycić się całkiem sporą kolekcją gier dedykowanych konsoli Nintendo. Wśród nich są m.in. zwycięzca Digital Dragons Indie Showcase – Soulblight, czyli gra z gatunku roguelike, a także gra wyścigowa z trybem multiplayer – VSR: Void Space Racing.

Za port Lust for Darkness na konsolę Nintendo Switch odpowiada warszawskie studio SimFabric, które specjalizuje się w tego typu działaniach. Lust for Darkness będzie dostępne zarówno w trybie tv, tablet, jak i handheld.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments