Madden NFL wychodzi już dziś. Czym jarają się Amerykanie?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 2.08.2019, 12:00 Aktualizacja: 2.08.2020, 10:44
Narodowy sport mieszkańców USA nie wywołuje w Polsce zbyt wielkiej ekscytacji i wspominany jest chyba tylko z okazji Super Bowl. Tymczasem premiera Madden NFL 20 jest za oceanem sporym wydarzeniem. Co warto wiedzieć o serii symulatorów futbolu amerykańskiego starszej niż FIFA?
madden nfl 20 premiera
0 Udostępnień

Premiera Madden NFL 20 już dziś

Kolejna odsłona popularnej w Stanach Zjednoczonych gry sportowej ma swoją premierę dziś, 2 sierpnia 2019 roku. Dla amerykańskich mediów poświęconych grom wideo jest to spore wydarzenie. Nad Wisłą Madden NFL 20 tradycyjnie potraktowany zostanie jako ciekawostka. Osoby, które podekscytują się opisem ze strony EA Sports, policzyć można zapewne na palcach jednej ręki.

W Madden NFL 20 poczujesz się jak wielka gwiazda NFL. Zostań twarzą zespołu NFL w trybie „FACE OF THE FRANCHISE: QB1”, w którym decyzje podejmowane na drodze do statusu niekwestionowanej gwiazdy NFL mają znaczenie. Poczuj emocje, osobowość i ogrom umiejętności wielkich gwiazd NFL dzięki nowemu systemowi rozwoju cech i zdolności, który uwidacznia największe zalety najlepszych zawodników współczesnej ligi NFL i sprawia, że każdy mecz będzie przyjemniejszy i bardziej strategiczny.

Dużą zaletą gier z serii Madden NFL jest zdecydowanie fakt, że nie mają zbyt wielkiego progu wejścia. Możemy przekonać się o tym, wypróbowując starsze odsłony w ramach darmowych gier EA Access na PS4. Po łagodnym wstępie przychodzi później pora na lepsze poznawanie zasad oraz odkrywanie strategicznej części gry (wielu ludzi porównuje futbol amerykański do szachów), co przynieść może mnóstwo satysfakcji.

Madden NFL to seria starsza niż FIFA!

Choć graczom europejskim może wydawać się to nie do pomyślenia, historia serii FIFA prezentowana przez Zagrano na okładkach od 1994 roku jest nieco młodsza niż naprawdę popularnej w Stanach Zjednoczonych symulacji futbolu amerykańskiego. Pierwszą grę z tej serii wydano jeszcze w 1988 roku na Commodore 64, Apple II oraz MS-DOS jako John Madden Football.

Gra nazwana została tak na cześć Johna Maddena, drugiego najskuteczniejszego trenera w historii NFL. Pod względem procentu wygranych gier ustępuje wyłącznie Vince’owi Lombardiemu (zmarłemu w 1970 roku), a w chwili wydania gry był bodaj najbardziej charakterystycznym komentatorem sportowym. Od początku wspierał Electronic Arts w pracach nad produkcją, a jego komentarz przyciągnął do komputerów fanów futbolu amerykańskiego nie mających wcześniej do czynienia z grami.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments