Mangaka – a sketch of life in Tokyo. Film, który opowie o życiu artystów tworzących mangi

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 29.11.2019, 12:58 Aktualizacja: 29.11.2020, 14:33
Mangaka - a sketch of life in Tokyo to film dokumentalny opowiadający o tym, jak naprawdę wygląda praca i życie artystów tworzących mangi. Na Kickstarterze ruszyła akcja, która ma na celu zebranie środków na stworzenie i promocję tego filmu. Projekt wspiera wydawnictwo Waneko.
0 Udostępnień

Mangaka – a sketch of life in Tokyo – ambitny projekt!

Wbrew pozorom życie młodych artystów w Japonii nie jest tak spektakularne, jak mogłoby się wydawać. Zawód mangaki jest nisko opłacany, a początkujący artyści za dnia pracują w korporacjach, aby nocami i w weekendy móc oddawać się swojej pasji. Łączenie jej z zarabianiem na życie nie jest łatwe, ale wynikające z tego problemy da się rozwiązać…

Autorzy projektu Mangaka – a sketch of life in Tokyo, czyli filmu dokumentalnego o życiu autorów mang w Japonii, chcą pokazać wszystkie dobre i złe strony pracy w tej niełatwej branży. Jak deklarują, chcą zrobić rzetelny film o tym, czym jest manga w kulturze japońskiej oraz czym może być dla reszty świata – medium łączącym sztukę i rozrywkę. Chcą także zdradzić tajniki pracy autorów i sekrety branży.

Mangaka – a sketch of life in Tokyo – informacje

Kampania na Kickstarterze trwa do godz. 12.00, 27 grudnia 2019r. Premiera filmu planowana jest na styczeń 2021 r. Dotychczas kampanię wsparło 47 osób. Projekt na razie zebrał 3 210 $. Żeby film mógł powstać, potrzebne jest 22 835 $. W zależności od kwoty, którą zapłacimy jako wspierający, otrzymamy różne bonusy – wszystkie są ciekawe i atrakcyjne. Pełen opis tego, co i za ile można otrzymać, znajduje się w opisie kampanii na Kickstarterze.

Kampanię można wesprzeć tutaj.

Wydawnictwo Waneko wspiera projekt Mangaka – a sketch of life in Tokyo

Waneko jest nie tylko patronem tego projektu, ale także wspiera twórców od samego początku podczas kręcenia filmu. Nie bez znaczenia są kontakty z japońskimi wydawcami, które nawiązało wydawnictwo.

Do grona patronów i przyjaciół projektu dołączyli również: magazyn Torii, portal Japonia-online, wydawnictwo Dango, stowarzyszenie Animatsuri, Paweł Musiałowski – redaktor magazynu Kawaii oraz Kamil Tworkiewicz, który przekazał nagrody ze swojej prywatnej kolekcji dla wspierających.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments