Marzec z PS Plus. Final Fantasy VII Remake w ofercie abonamentu Sony

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 26.02.2021, 14:35 Aktualizacja: 26.02.2022, 14:35
Podczas niedawnego State of Play dowiedzieliśmy się, że remake Final Fantasy VII doczeka się oficjalnego wydania na PlayStation 5, a dotychczasowi posiadacze gry w wersji na PS4 będą mogli za darmo pobrać uaktualnienie. Okazuje się jednak, że to nie koniec rewelacji związanych z tą grą – Final Fantasy VII Remake pojawi się w marcowym PS Plusie.
final fantasy vii - demo już dostępne
0 Udostępnień

Nie koniec rewelacji związanych z Final Fantasy VII

W trakcie State of Play dowiedzieliśmy się, że nowe-stare Final Fantasy VII już 10 czerwca doczeka się oficjalnego wydania na PlayStation 5. Posiadacze gry w wersji na PS4 będą mogli pobrać darmowe ulepszenie, jednak wtedy nie dostaną oni rozszerzenia wprowadzającego Yuffie. Oczywiście, zmieni się to po uiszczeniu opłaty, ale nie wiadomo na razie, jak wysoka ona będzie.

Tymczasem okazuje się, że remake siódemki może najprawdopodobniej pojawić się w marcowej ofercie PS Plusa. Informacją podzielił się jeden z użytkowników Twittera, który zauważył, że w opisie gry na japońskim PSN-ie pojawiła się wzmianka na ten temat. Następnie Niebel, popularny w branży elektronicznej rozrywki twitterowicz agregujący newsy i niepotwierdzone informacje, odkrył, że na holenderskim fanpage’u PlayStation jest zdjęcie z czterema grami, które marcu trafią do PS Plusa.

Informację potwierdziło Sony

Oprócz Farpointa na PSVR, Maquette na PS5 i Remnant: From the Ashes w wersji na PS4 pojawiło się – zgadnijcie co – Final Fantasy VII Remake w wersji na PS4. Wśród komentarzy pod postem Niebela jeden z użytkowników Twittera dodał zrzut ekranu, na którym znalazł się twitterowy wpis holenderskiego oddziału PlayStation z dokładną listą gier z oferty PS Plus na marzec – tam również wymieniane zostało Final Fantasy VII Remake.

W tym wszystkim pojawił się jeden drobny szkopuł – z opisu z japońskiego PSN-a wynika, że abonenci PS Plusa, którzy zdecydują na dodanie do swojej biblioteki tej “darmowej” wersji, nie otrzymają ulepszenia do edycji na PS5. Z drugiej strony ciężko oczekiwać, że z biznesowego punktu widzenia “darmowa” kopia gry będzie traktowana tak samo, jak ta, za którą ktoś zapłacił i to niemałe pieniądze. Niemniej wprowadza to sporo zamieszania, a osoby, które nie śledzą newsów na bieżąco, mogą być zwyczajnie zdezorientowane.

Wszystkie informacje odkryte przez Internautów zostały potwierdzone przez Sony w materiale wideo poniżej.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments