State of Play. Czego się dowiedzieliśmy po specjalnym pokazie Sony?

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 26.02.2021, 9:28 Aktualizacja: 26.02.2022, 10:10
Jeśli przegapiliście wczorajsze State of Play i, nie wiem, woleliście się wyspać, to najprawdopodobniej podjęliście jedną z lepszych decyzji ostatnich tygodni. Lutowy pokaz Sony okazał się festiwalem przypomnień i podsumowano na nim zapowiedzi gier, które w najbliższej przyszłości ukażą się na PlayStation 5. W zdecydowanej większości będą to po prostu ulepszone wersje już wydanych gier.
final fantasy 7 remake
0 Udostępnień

Niepocieszeni fani PlayStation

Wczorajszy pokaz w ramach cyklu State of Play trudno zaliczyć do ciekawych – większość pokazanych zwiastunów dotyczyła już wydanych gier, które niedługo otrzymają wersje dedykowane PlayStation 5. Z jednej strony to fajnie, że Sony w jednym miejscu zgromadziło wszystkie istotne informacje, z drugiej pojawia się pytanie, czy potrzebowaliśmy do tego specjalnego wydarzenia? To już bardziej treściwy był wywiad z Jimem Ryanem, szefem Sony Interactive Entertainment, który omawialiśmy dwa dni temu.

Tak czy inaczej, zapraszam na podsumowanie wszystkich zwiastunów, które można było zobaczyć na wczorajszym State of Play.

Crash Bandicoot 4: It’s about time zmierza na PS5…

… ale również na inne platformy. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, gra pojawi się na wielu sprzętach (PC, Nintendo Switch, Xbox Series X|S i na tym nieszczęsnym PlayStation 5) już 12 marca.

Returnal na nowym materiale z rozgrywki

Jedna z pierwszych i zdecydowanie najciekawszych gier na wyłączność PlayStation 5 trafi do sprzedaży już 30 kwietnia.

Knockout City z betą

Od 2 do 4 kwietnia zainteresowani będą mogli sprawdzić, jak wypada w akcji nowa gra sieciowa od Electronic Arts. Beta, można się do niej zapisać na stronie głównej, zaoferuje cross-play pomiędzy konsolami (PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X|S i Switch).

Sifu, nowa gra od twórców Absolvera, z premierą jeszcze w tym roku

Oprócz PlayStation 5, tytuł będzie również dostępny na starszej konsoli Sony oraz komputerach osobistych.

Solar Ash na materiale z rozgrywki

Gra od twórców nagradzanego Hyper Light Drifter będzie miała swoją premierę jeszcze w tym roku na komputerach osobistych, PlayStation 4 i – tak zgadliście – PlayStation 5.

Five Nights at Freddy’s: Security Breach, czyli spin-off popularnego cyklu horrorów

Kolejny zwiastun, tym razem z elementami rozgrywki. Gra ma się pojawić jeszcze w tym roku na pecetach, PS4 i PS5.

Oddworld: Soulstorm od dnia premiery za darmo w PS Plus

Od 6 kwietnia subskrybenci PlayStation Plus na PlayStation 5 będą mogli za darmo dodać do swojej cyfrowej biblioteki nadchodzące Oddworld: Soulstorm. Tytuł zostanie wydany również na PlayStation 4 oraz komputerach osobistych, ale tylko na Epic Games Storze.

Kena: Bridge of Spirits na kolejnym materiale z rozgrywki

Gra z konsolową wyłącznością na PlayStation 4 i 5 zadebiutuje 24 sierpnia tego roku. Tego samego dnia tytuł trafi również na pecety.

Deathloop przypomina o swoim istnieniu

Nowa gra Arkane Studios, twórców Dishonored, pojawi się na komputerach osobistych i PlayStation 5 dokładnie 21 maja.

Final Fantasy VII Remake na PlayStation 5 z Yuffie

Tak, jak się można było tego spodziewać, nowe-stare Final Fantasy VII doczeka się oddzielnego wydania na PlayStation 5. Posiadacze gry na PS4 otrzymają szansę, aby przez rok za darmo odebrać ulepszoną wersję w formie aktualizacji, ale będą musieli wtedy dopłacić (nie poznaliśmy jeszcze ceny) za specjalny epizod wprowadzający dodatkową, grywalną postać, Yuffie. Osoby z wersję pudełkową natomiast będą mogły odebrać dodatek za darmo. Słowem: Square Enix kombinuje, jak może (trochę niczym Activision), a to nie jedyne zapowiedzi związane z Final Fantasy, o jakich wczoraj się dowiedzieliśmy. O tym przeczytacie jednak w oddzielnym wpisie. A tak, premiera remake’u na PS5 już 10 czerwca. Nie wiadomo na razie, kiedy tytuł pojawi się na komputerach osobistych.

No i to by było na tyle, pełną transmisję, w której sporo czasu poświęcono zmianom w Final Fantasy VII Remake, znajdziecie poniżej.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments