Matrix 4. Powstanie kolejna część kultowego filmu

Michał Małysa Seriale Publikacja: 21.08.2019, 13:25 Aktualizacja: 21.08.2020, 14:45
Lana Wachowski wyreżyseruje film Matrix 4! W rolach głównych wystąpią Keanu Reeves jako Neo i Carrie-Anne Moss jako Trinity.
18 Udostępnień

Matrix 4 – co już wiemy o tej produkcji?

Oficjalnie potwierdziły się doniesienia o powstawaniu Martixa 4. Podczas premiery Johna Wicka Chad Stahelski (reżyser tej produkcji) wyjawił, że prace nad nowym Matrixem już ruszyły, ale te słowa zostały szybko zdementowane – reżyser szybko wycofał się z wypowiedzi, w której stwierdził, że “siostry Wachowskie pracują nad kolejnym filmem”. Cóż, teraz wszystko jest już oficjalne. Tyle że wciąż jeszcze mało wiadomo. Pewne jest to, że w rolach głównych wystąpią Keanu Reeves jako Neo i Carrie-Anne Moss jako Trinity.

Nie wiadomo, co będzie tematem przewodnim Matrixa 4 ani jakie postacie pojawią się w nim oprócz Neo i Trinity. Toby Emmerich, szef Warner Bros. Picture Group stwierdził jedynie, że cała ekipa jest podekscytowana nowym rozdziałem matriksowego uniwersum. Lena Wachowski podczas pracy nad scenariuszem ma pracować z Aleksandarem Hemonem i Davidem Mitchellem. Produkcja filmu ma zacząć się w przyszłym roku. Za produkcję i dystrybucję filmu odpowiadać będą Warner Bros. Pictures i Village Roadshow Pictures.

Martix powraca po naprawdę długim czasie

Matrix to dla wielu osób jeden z kultowych filmów ich młodości. Pierwsza produkcja z tego uniwersum miała premierę 20 lat temu. Łącznie powstały trzy części Matrixa:

  1. Matrix,
  2. Matrix: Reaktywacja,
  3. Matrix: Rewolucje.

Nad wszystkimi pracowały siostry Wachowskie – Lilly i Lana (wtedy jeszcze jako bracia Wachowscy). Lilly nie jest zaangażowana w powstawanie Matrixa 4.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments