Metro doczeka się nowej gry w uniwersum oraz trybu wieloosobowego

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 26.11.2020, 13:35 Aktualizacja: 27.11.2021, 11:56
Ukraińskie studio 4A Games nie przestaje rozwijać swojego flagowego produktu, jakim są gry z uniwersum Metro. Po udanej premierze Exodus na początku 2019 roku deweloperzy przygotowują zupełnie nową produkcję, a do tego oddzielny zespół (Saber Interactive) pracuje nad jakąś formą trybu wieloosobowego osadzonego w tym świecie. Deweloperzy planują także wydanie aktualizacji, która zoptymalizuje Metro Exodus pod katem konsol nowej generacji.
0 Udostępnień

Growe uniwersum Metro z kolejnymi nowościami

Deweloperzy z 4A Games świętują 10-lecie gier z uniwersum Metro, wypuszczając zwiastun podsumowujący dotychczasowe dokonania studia. Stało się to również okazją do podzielenia się planami na przyszłość, a te – bez zaskoczenia – dalej skupiać się będą wokół uniwersum stworzonego przez Dmitrija Głuchowskiego.

Przede wszystkim, studio pracuje nad zupełnie nową grą z tego uniwersum. Nie ujawniono, czym dokładnie będzie, ani jaką historię tym razem opowie, ale spodziewać się można, że twórcy zostaną przy pierwszoosobowej strzelance z elementami horroru. Gra powstaje z myślą o komputerach osobistych i konsolach nowej generacji, co wymagało drobnych zmian w autorskim silniku (4A Engine). Ma to jednak zapewnić sprawniejsze działanie i wsparcie dla ray tracingu.

Równie niewiele informacji otrzymaliśmy o trybie wieloosobowym, który wczoraj doczekał się oficjalnej zapowiedzi. Wiadomo jedynie, że takowy powstaje, a za jego przygotowanie odpowiada Saber Interactive, które w branży często wykorzystywane jest do tzw. outsourcingu. To właśnie to studio przygotowało port Wiedźmina 3 na Nintendo Switch.

Jako relatywnie małe studio nigdy nie byliśmy w stanie sprostać tym ambicjom, a nasze pomysły na zabawę dla wielu graczy nigdy nie wyszły poza fazę prototypu. Jednak dzięki doświadczeniu Sabre w grach online aktywnie badamy koncepcje gry wieloosobowej, które zaoferują nowy sposób na zanurzenie się w świecie Metro.

Czytamy w informacji prasowej. Sam tryb będzie samodzielną produkcją albo dodatkiem do nowej gry; ewentualnie może też zostać oddzielony po pewnym czasie, tak jak stało się to z Red Dead Online. Na razie nie znamy jednak nawet przybliżonej daty wydania modułu zarówno dla pojedynczego gracza, jak i wielu użytkowników.

Na zakończenie komunikatu studio dodało, że opracowuje również wersję Metro Exodus tworzoną z myślą o konsolach nowej generacji. Oprócz rozgrywki w wysokiej rozdzielczości czy większej liczby klatek na sekundę, gra ma mieć znacznie krótsze czasy ładowania oraz obsługiwać ray tracing. Metro Exodus na PS5 i Xbox Series X|S planowo pojawi się w 2021 roku, a osoby posiadające grę na którejś ze starych konsol otrzymają aktualizację za darmo.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments