Red Dead Online stanie się samodzielną grą

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 25.11.2020, 13:59 Aktualizacja: 25.11.2021, 13:59
Znany z Red Dead Redemption 2 tryb wieloosobowy wkrótce odłączy się od podstawowej wersji gry, by stać się samodzielnym tytułem. Take-Two postanowiło wydać Red Dead Online oddzielnie za niższą cenę. Rozdzielenie ma nadejść już na początku grudnia, a tytuł do połowy lutego przyszłego roku będzie dostępny w znacznie obniżonej cenie.
0 Udostępnień

Red Dead Online dalej będzie dostępne na dotychczasowych platformach

Na początku listopada pisałem o wypowiedzi Straussa Zelnicka, prezesa Take-Two, który sugerował, że gry sprzedawane przez jego firmę są za tanie, a moduły sieciowe z takich gier jak GTA V czy Red Dead Redemption 2 mogą być w przyszłości traktowane jako oddzielne produkcje. Wygląda na to, że przyszłość nadeszła szybciej, niż zakładano, bo GTA Online będzie dostępne na PS5 jako samodzielna gra, a wczoraj poinformowano, że podobny los spotka Red Dead Online.

Z tą jednak różnicą, że sieciowy tryb sieciowy do Red Dead Redemption 2 stanie się samodzielnym bytem na wszystkich dotychczas obsługiwanych platformach i to już od pierwszego grudnia. Gra do 15 lutego przyszłego roku kosztować będzie 4,99 dolarów (około 20 złotych), później cena wzrośnie do około 20 dolarów.

zestaw odkrywcy w red dead online

Red Dead Online jako osobna gra nie będzie różnić się zanadto od tego, co znane było graczom do tej pory – wszystkie dotychczas wydane aktualizacje i dodatki będą dostępne w grze, a jej rozmiar ma wynieść 123 GB, z tym że nie wiadomo dla jakiej platformy. Osoby zainteresowane kampanią będą ją mogły kupić z poziomu Red Dead Online, ale jeszcze nie pokazano, jak ma to działać.

Tytuł dostępny będzie na komputerach osobistych (Steam, Epic Games Store, Rockstar Launcher), PS4, Xboksie One, PS5 i Xboksie Series X|S. Oczywiście, do grania w gry na konsolach konieczne będzie posiadanie abonamentu Xbox Live Gold i PS Plus.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments