Microsoft ponownie na zakupach. Częścią Giganta z Redmond stało się Smash.gg

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 3.12.2020, 13:12 Aktualizacja: 3.12.2021, 13:12
Amerykańska korporacja nie przestaje zaskakiwać – wczoraj poinformowano, że częścią Microsoftu stała się popularna platforma esportowa Smash.gg, która zrzesza ponad 6 tysięcy organizatorów turniejów. Nie znana jest suma rzeczonej transakcji ani to, jakie Microsoft ma dokładnie plany co do Smash.gg, jednak wyraźnie pokazuje to, że Gigant z Redmond nie ma zamiaru koncentrować się tylko wokół gier samych w sobie.
0 Udostępnień

Kolejne zakupy Microsoftu

Gigant z Redmond jeszcze w 2018 roku zaczął dokonywać zakupów firm związanych elektroniczną rozrywką, jednak naprawdę dużym krokiem było przejęcie Bethesdy pod koniec września tego roku. Wybór ten wydaje się zrozumiały – Microsoft potrzebuje naprawdę ciekawych marek, a firma Todda Howarda je posiada. Fallout, Doom, Wolfenstein, The Elder Scrolls – to tylko kilka serii, które od września stały się częścią portfolio “Zielonych”.

Jaki jednak był cel przejęcia platformy esportowej Smash.gg, o czym poinformowano wczoraj wieczorem? Cóż, najwidoczniej Microsoft ma co do tego większe plany, pozostawiając tym samym komentatorom dużo miejsca na snucie spekulacji, ale skupmy się na razie na tym, co wiemy na pewno. Platforma ułatwiająca organizowanie turniejów esportowych stała się częścią Microsoft Content Services:

Dzięki temu przejęciu społeczność Smash.gg i organizatorzy turniejów będą nadal korzystać z platformy, a nasz zespół będzie mógł teraz teraz wykorzystać dodatkowe zasoby i wsparcie w ramach usługi Microsoft Content Services.

Samo Smash.gg funkcjonowało dotychczas jako ułatwienie zarówno dla organizatorów rozgrywek esportowych, jak ich uczestników czy widzów. Początkowo platforma była wykorzystywana tylko do gier z serii Super Smash Bros i innych bijatyk, jednak obecnie obsługuje również Rocket League, Fortnite’a i inne popularne produkcje. Tego typu platformy zyskały dużą popularność w okresie pandemii, jednak warto pamiętać, że Smash.gg dział od pięciu lat, a działanie serwisu, mimo przejęcia przez Microsoft, ma pozostać niezmienione.

Na razie nie wiadomo, co dokładnie amerykańska korporacja planuje zrobić ze Smash.gg.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments