Mike Ross powraca w finale Suits. Oczywiście bez Rachel

Michał Małysa Seriale Publikacja: 5.07.2019, 10:00 Aktualizacja: 5.07.2020, 9:50
Dla nas Magda M. i Prawo Agaty, dla reszty świata - Ally McBeal oraz Suits. Seriale prawnicze z silnie zarysowanym wątkiem obyczajowym mają długą tradycję i przyciągają wielu widzów. Szczególnie jeżeli w jedną z głównych ról wciela się małżonka następcy brytyjskiego tronu.
mike ross powraca na final suits
10 Udostępnień

Serial prawniczy czy telenowela?

Legal drama, czyli seriale prawnicze z silnie zarysowanymi wątkami obyczajowymi, mają długą tradycję. Na rodzimy grunt zostały przeniesione stosunkowo późno, wraz z Magdą M. czy Prawem Agaty, ale nie oszukujmy się – kojarzymy je przede wszystkim z produkcjami zagranicznymi. Doświadczenia z nimi związane przybierają dodatkowo wymiar pokoleniowy. Podczas gdy generacja współczesnych trzydziestolatków doskonale pamięta Ally McBeal, pokolenie dekadę młodsze kojarzy seriale prawnicze z Suits.

mike ross powraca na final suits

Nawet jeżeli serial znany pod polskim tytułem „W garniturach” nie znalazł się w orbicie waszych zainteresowań, bardzo prawdopodobne, że w ciągu ostatnich kilku lat natknęliście się na choćby jedną wzmiankę o jego istnieniu. Wszystko z powodu aktorki, która wcielała się w jedną z głównych bohaterek Suits. Meghan Markle przykuła uwagę opinii publicznej, podbijając serce księcia Harry’ego, wnuka Elżbiety II oraz syna księżnej Diany.

Małżeństwo z jednym z potencjalnych następców brytyjskiego tronu sprawiło oczywiście, że amerykańska aktorka pożegnać musiała się z rolą serialowej Rachel. Jej odejście z obsady filmu stało się asumptem do ciekawych przetasowań fabularnych. W ich ramach z ekranu zniknął inny główny bohater, Mike Ross, partner Rachel.  Zasmuciło to jednak tylko największych fanów Suits. Pozostali widzowie dawno się wykruszyli, sarkając na zdominowanie świetnego serialu prawniczego przez nadmiar wątków melodramatycznych.

Mike Ross uratuje finał Suits?

Obecny sezon Suits, który po standardowej dla serialu kilkumiesięcznej przerwie wróci na ekrany w wakacje, nie miał prawa zmienić opinii widzów. Nawet wcześniejsi bezkrytyczni entuzjaści przyznać musieli, iż bez dwójki charyzmatycznych bohaterów zrobiło się zwyczajnie nudno, a postaci mające wejść w ich miejsce nie udźwignęły ciężaru odpowiedzialności. Jako iż dziewiąty sezon ma być tym ostatnim, twórcy postanowili przywrócić blask chociaż finałowym odcinkom Suits. Mike Ross jest jedynym bohaterem, który naprawić może popełnione błędy, tak w realiach fabularnych, jak i w kwestii wyborów podejmowanych przez scenarzystów.

Gdzie obejrzeć Suits? Na Netfliksie, jednak w Polsce dostępnych jest legalnie tylko sześć pierwszych sezonów. Siódmy, ósmy oraz finałowy dziewiąty dostaniemy być może już po zakończeniu przygód manhattańskich prawników.

Źródło: YouTube. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments