DOOM w Minecraft? Ten mod czyni to możliwym!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 27.07.2020, 10:26 Aktualizacja: 7.12.2021, 15:19
Z utęsknieniem patrzymy na starsze tytuły, w które chcielibyśmy zagrać ponownie. W pewnym stopniu umożliwiają to remake’i, ale najprzyjemniejsze doświadczenie stanowiłoby sięgnięcie po daną grę i odpalenie jej w oryginalnej wersji na dawnym systemie. Już niebawem uczynimy to z kultowym DOOM. Zaoferuje nam to najnowszy mod do Minecrafta!
Jeden z modów pozwala odpalić w Minecrafcie DOOM-a!
0 Udostępnień

Świat Minecrafta pełen innych światów

Obchodzący w przyszłym roku dziesiąte urodziny Minecraft to przykład produkcji stale rozwijanej, i to w naprawdę szybkim tempie. Co prawda charakterystyczna prostota graficzna pozostaje właściwie niezmienna, ale z pewnością wielu użytkowników nie chciałoby poprawiać tego elementu. W grze nie sposób się bowiem nudzić dzięki znacznie ciekawszym dodatkom, wśród których prym wiodą mody do Minecraft.

W bieżącym roku za sprawą moda mogliśmy zacząć uczęszczać do Szkoły Magii i Czarodziejstwa, czyli popularnego Hogwartu ze świata Harry’ego Pottera. Od nieco dłuższego czasu możemy także łapać Pokémony z kultowego, japońskiego serialu anime z lat 90. Niedawno natomiast otrzymaliśmy możliwość pobrania kolejnego ciekawego moda. Teraz w Minecrafcie można wejść w posiadanie starego komputera, uruchomić na nim system Windows 95 i zagrać w kultową strzelankę z lat 90.

DOOM trafia do Minecraft

Mowa o DOOM – słynnej serii strzelanek pierwszoosobowych, której początki sięgają 1993 roku, gdy ukazała się pierwsza część. Jej przygotowaniem zajęło się studio id Software. Na przestrzeni blisko trzydziestu lat ukazało się kilka odsłon cyklu, a także spin-offów i dodatków. Nie zabrakło nawet adaptacji filmowej. Ogólny koncept na grę nie uległ zmianie i podstawowym zadaniem jest eksplorowanie świata i eksterminowanie kolejnych fal demonów. Najlepiej poświadcza o tym recenzowany przez nas Doom Eternal, który ukazał się na rynku w pierwszym kwartale tego roku.

I played DOOM in Minecraft with VMComputers mod. from Minecraft

Z racji, iż w Minecraftcie wszystko opiera się na tworzeniu, to robiący zawrotną karierę mod VM Computers pozwala użytkownikom gry zbudować, a następnie uruchomić działający komputer z systemem Windows 95. Po złożeniu całości pojawi się możliwość włączenia DOOM i poczucia nutki nostalgii za czasami młodości. To bez wątpienia kolejny powód, dla którego Minecraft przykuje uwagę w środowisku gier i utrzyma status jednej z najpopularniejszych produkcji.

Przypomnijmy, że produkcja Mojang Studios dostępna jest na urządzenia mobilne, PC, PS4, Nintendo Switch oraz Xbox One. Mody są jednak ograniczone przede wszystkim do komputerów osobistych.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments