Minecraftowy skarb odnaleziony

zagrano Gry Publikacja: 28.06.2021, 15:49 Aktualizacja: 28.06.2022, 15:49
Trwające latami poszukiwania zaginionej wersji Minecrafta zostały zakończone sukcesem. Wszystko dzięki pewnemu tweetowi z 2010 roku.
0 Udostępnień

Fot. Wesley Fryer/Flickr – Minecraft.

Minecraft Alpha 1.1.1. dostępny był do ściągnięcia jedynie przez trzy i pół godziny, a jego żywot zakończono przedwcześnie z powodu błędów graficznych przerywających rozgrywkę. Wersja zaginęła w pomroce dziejów, ku zgryzocie Minecraftowych pasjonatów, prowadzących przez lata zakrojone jej poszukiwania.

Historia miała właśnie swój nieoczekiwany zwrot akcji, kiedy jeden z archiwistów natrafił na niepozorny tweet datowany na 26 września 2010 roku. Użytkowniczka Luna napisała w nim, że oto właśnie ściągnęła najnowszą wersję Minecrafta. Jak się następnie okazało, bezcenne pliki z update’em wciąż znajdowały się na dysku zewnętrznym z kopią bezpieczeństwa zawartości jej starego laptopa.

Wciąż aktywna na Twitterze (a także – wnioskując z jej opisu – na demoscenie) Luna podsumowała zdarzenie specjalnym tweetem. Jaki z tego wniosek? Rację mają ci, którzy przekonują, że niczego nie należy kasować.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
2 lat temu

Elo